کاندیداها نباید انتخابات را صحنه جنگ و قدرت کنند

کاندیداها نباید انتخابات را صحنه جنگ و قدرت کنند

نکستونز/آذربایجان شرقی کارشناس مسایل سیاسی بر لزوم حفظ اخلاق در مصاحبه ها، مناظرات و فیلم های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد و گفت: کاندیداها نباید انتخابات را صحنه جنگ و قدرت کنند.

حجت الاسلام و المسلمین مجتبی نظری در گفت وگو با نکستونز توصیه هایی برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ارایه کرد و افزود: کاندیداها در فضای مجازی به یکدیگر تهمت و افترا نزنند، اخلاق سیاسی در مناظرات را رعایت کنند و شعار های توخالی و بیهوده برای مردم ندهند.

وی معیار های انتخاب اصلح را تشریح کرد و افزود: فرد اصلح کسی است که اصل را فدای فرع نکند، فسادستیز، شایسته سالار، ساده زیست باشد، رفع فقر و مدیریت فضای مجازی را در اولویت برنامه های خود قرار دهد و در این راستا نیز مردم باید برای انتخاب اصلح با ملاک هایی که امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب برای رییس جمهور عنوان کرده اند، ویژگی های نامزدهای انتخاباتی را تطبیق داده و مقایسه کنند.

وی ادامه داد: ستادهای انتخاباتی باید فضای سالمی را برای انتخابات ایجاد کنند.

نظری به دیپلماسی قوی و عزتمندانه رییس جمهور آینده تاکید کرد و افزود: رییس جمهور و وزیر امور خارجه آینده باید در راستای تشکیل کشور رسمی فلسطین و خاورمیانه جدید، دیپلماسی میدان را همچون شهید امیرعبداللهیان ادامه دهند.

وی مهم ترین مشکل درونی کشور را اقتصاد دانست و ادامه داد: مهم ترین مسیله بیرونی کشور معادلات خاورمیانه است و رییس جمهور آینده باید برای حل مشکلات اقتصادی، تضمین امنیت و دیپلماسی با کشورهای منطقه تیم قوی و منسجمی داشته باشد.

وی به حفظ فضای احساسات، معرفت و مظلومیت رییس جمهور تا ایام انتخابات تاکید کرد و افزود: ما باید از طریق رسانه ها این فضای گفتمانی را تا انتخابات نگه داریم و انتخابات را مکمل حضور مردم در حماسه تشییع پیکر شهدای خدمت بدانیم چرا که مردم با حضور میلیونی خود در تشییع شهدای خدمت نشان دادند، قدردان مسیولان کارآمد هستند.

کارشناس مسایل سیاسی به فضاسازی سطح شهر توسط ارگان های حکومتی تاکید کرد و افزود: شهرداری ها بویژه شهرداری کلانشهر تبریز باید با ایجاد برنامه های فرهنگی و سیاسی در اماکن مختلف شهر از جمله مرقد مطهر شهید آیت الله آل هاشم فضای احساسی و سیاسی را در سطح جامعه حفظ کنند.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاندیداها نباید انتخابات را صحنه جنگ و قدرت کنند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاندیداها نباید انتخابات را صحنه جنگ و قدرت کنند"، کلیک کنید.