چرا دل آدم به حال مجریان تلویزیون که از خودشان هیچ اختیاری ندارند، می سوزد؟!

آفتاب نیوز :

قابل حدس بود که خانم مجری برای حفظ موقعیت شغلی توضیح دهد منظور او این نبوده و موضوعی دیگر را مد نظر داشته است، چون در این صدا و سیما به راحتی آب خوردن مجریان را کنار می گذارند و اگرچه به او در پوشش و گفتار آزادی عمل نسبی بیشتری داده اند، اما دربارۀ رییس جمهوری سابق ایران شوخی ندارند چرا که تفکر جبهه پایداری بر صدا و سیما حاکم شده اگرچه در قضیه گفتگو با آقای رسایی قدری زیاده روی کردند.

به هر رو خانم مجری ناچار شد یا ترجیح داد یا مصلحت دید توضیح دهد منظور او بازگشت به دوران قبل از اعتراضات پاییز 1401 بوده است! یعنی کل قضیه را انداخت گردن اعتراضات مهسا.

مجریان تلویزیون آنی نیستند که نشان می دهند و در بیرون مثل اکثریت مردم اند، ولی ناچارند در این رسانه تظاهر کنند و این قدر حجم ظاهرسازی و ادا درآوردن در یان سازمان بالاست که شاید بتوان گفت بی هیچ تردیدی هیچ دستگاهی در ایران به اندازه صدا و سیما گرفتار ظاهرسازی و ریا نیست.

گاهی دل آدم می سوزد، چون ممکن است رییس گروه یا تهیه کننده یا معاون سیاسی قبل از عزل با خانم صادقی تماس گرفته و خواسته باشد توضیح دهد و ممکن است لحن شان هم تند بوده باشد و خانم مجری بغض کرده و قسم خورده باشد: نه به خدا حاج آقا! منظورم این نبودها. یا تماس با لحن ملایم بوده، ولی قرار شده توضیح دهد تا خدای ناکرده کسی فکر نکند دوران مشعشع کنونی که در حال اجرای برنامه 7 هزار صفحه ای اقتصادی اند با قبل مقایسه شده، زیرا قبلی ها را همچنان باید نفی کنند. اصلا جوری که این ها دولت های گذشته جمهوری اسلامی را نفی می کنند دولت بازرگان در جمهوری اسلامی دولت های هویدا و آموزگار و شریف امامی در حکومت شاهنشاهی را نفی نمی کرد در حالی که انقلاب شده بود و در 1400 انقلاب نشد بلکه راه را هموار کردند تا آقای رییسی در مسابقه بی رقیب اول شود هر چند رقیب نوظهوری به نام آقای آرای باطله به میدان آمده، ولی انقلاب نشده و رییس جمهر فعلی با رییس جمهور قبلی قهر نیست و دیدیم در مراسم ختم مرحوم امامی کاشانی خوش و بش هم کردند.

چرا دل آدم به حال مجریان تلویزیون که از خودشان هیچ اختیاری ندارند، می سوزد؟!

اجبار هم نباشد همین که خودش ترسیده و دست پاچه توضیح داده تا شب عیدی برنامه را از او نگیرند باز اسباب تاسف است. یا حتی اگر مصلحت دیده هم دل آدم می سوزد که چرا باید چنین کند تا خدای ناکرده کسی تصور نکند مجری می تواند نظر متفاوتی داشته باشد.

کاش خانم ژیلا صادقی این نکته را از رییس یا رییسان خود اجازه بگیرد و اگر هم بعد توضیح نمی دهد مطرح کند خوب است، ولی در کل دل آدم همیشه و نه گاهی برای کسانی که از خودشان اختیاری ندارند و باید آنچه را که دیگران می خواهند تکرار کنند می سوزد. اگر بابت بی توجهی به ندای درون دستمزد خوبی هم نگیرند دل آدم البته بیشتر هم می سوزد. خیلی بیشتر.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا دل آدم به حال مجریان تلویزیون که از خودشان هیچ اختیاری ندارند، می سوزد؟!" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا دل آدم به حال مجریان تلویزیون که از خودشان هیچ اختیاری ندارند، می سوزد؟!"، کلیک کنید.