لزوم ارتقاء فرهنگ صلح و سازش در کرمانشاه

به گزارش خبرنگار نکستونز کرمانشاه، محمدطیب صحرایی ظهر امروز چهارشنبه (29 فروردین ماه) در همایش ستاد ملی صبر که در تالار بعثت کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: برای ایجاد فضای آرامش، اطمینان و صلح اجتماعی مجموعه ای از عوامل باید در کنار یکدیگر قرار گیرند.

وی افزود: این امر بیشتر معطوف بر دستگاه های اجرایی و فعالان عرصه های مختلف است که بدین وسیله مردم بتوانند در شرایط بهتری زندگی کنند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: بخشی از این امر مستلزم همکاری مسیولان و بخشی دیگر همکاری فعالان مردمی است، بنابراین باید بر 2 امر ویژه شامل مباحث پس از وقوع اتفاق و پیش از آن توجه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: مباحثی که به صورت پسینی و پس از وقوع اختلاف در راستای ایجاد صلح و سازش مطرح می شود بسیار مهم است، زیرا کلیدواژه صبر پس از اتفاقات ناخوشایند مطرح می شود و تلاش می کنیم که این موهبت الهی را به یکدیگر یادآوری کنیم.

صحرایی بیان کرد: آنچه مورد تاکید است مقوله پیش از وقوع اختلاف است، بدین صورت که تلاش کنیم وضعیت روحی جامعه به صبر نزدیک شود و در این صورت نتیجه بهتری بدست می آوریم.

وی خاطرنشان کرد: باید به صورت پیشینی فرهنگ مدارا، سازش، صبر، وفق و خویشتن داری را ایجاد کنیم و بسیار مطلوب است که جامعه خود را شکیباتر و با مدارای بیشتر رشد دهیم.

استاندار کرمانشاه در ادامه گفت: اگر فرهنگ سازی این امر را در فضای جامعه به صورت ویژه دنبال کنیم و پیش از اختلاف به دنبال ارتقای فرهنگ صبر باشیم اثرگذارتر خواهد بود؛ این امر در فرهنگ ترافیک، همسایه داری و تعاملات مجموعه های اداری مشهود است.

وی ابراز کرد: بروز این فرهنگ در شهر، روستا و عشایر متفاوت است و نمونه های خرد و کلان فراوانی دارد، آیات قرآن نیز مردم را به داشتن صبر و سازش در جامعه دعوت می کند.

صحرایی در پایان افزود: در کرمانشاه افتخارات فکری و فرهنگی فراوانی وجود دارد و وظیفه ما است که این موارد را به وسیله ارزش های اسلامی رشد دهیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم ارتقاء فرهنگ صلح و سازش در کرمانشاه" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم ارتقاء فرهنگ صلح و سازش در کرمانشاه"، کلیک کنید.