فاز دوم احیای دریاچه ارومیه با مشارکت مردم و مدیریت منابع آبی محقق می شود

فاز دوم احیای دریاچه ارومیه با مشارکت مردم و مدیریت منابع آبی محقق می شود

نکستونز/آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی و دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه گفت: فاز دوم احیای دریاچه ارومیه با مشارکت و همراهی مردم، مدیریت منابع آبی و تغییر الگوی کشت تحقق خواهد یافت.

محمدصادق معتمدیان، جمعه 24 فروردین در حاشیه جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی دریاچه ارومیه با اشاره به اقدامات کمیته فرهنگی و اجتماعی ستاد احیای دریاچه برای خلق لحظات خوب و یا نشاط برای مردم منطقه، افزود: حضور بی سابقه مردم استان و منطقه در جشنواره، بیانگر عشق و علاقه آنها به دریاچه زیبای ارومیه است.

وی همچنین با اشاره به نقش سفر رییس جمهور به آذربایجان غربی و تغییرات ساختاری در ستاد احیای دریاچه ارومیه در بهبود وضعیت این دریاچه، خاطرنشان کرد: با حمایت و پیگیری های ریاست محترم جمهوری و دولت مردمی سیزدهم، تمامی پروژه های سخت افزاری احیای دریاچه ارومیه به شکل هر سه ماه یک بار به اتمام رسیده و آخرین پروژه نیز به زودی با انتقال آب از کانال بادین آباد خاتمه می یابد.

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه به برخی از تصمیمات این کارگروه نیز اشاره کرده و افزود: کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه رهاسازی آب از سدهای استان های آذربایجان غربی و کردستان به سمت دریاچه ارومیه را از آذرماه سال گذشته آغاز کرده و نظارت ها بر روند رهاسازی و تامین حقابه دریاچه تشدید شده است.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه بارندگی ها در آذربایجان غربی در کوتاه مدت و نسبت به سال گذشته 43 درصد افزایش داشته، اضافه کرد: بارندگی ها در بلندمدت در حوضه آبریز دریاچه ارومیه 28 درصد افزایش یافته است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حجم کنونی آب دریاچه ارومیه از 2 میلیارد مترمکعب عبور کرده، افزود: با توجه به ورودی آب 500 مترمکعب در ثانیه، تاکنون 60 میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه ارومیه هدایت شده است.

دبیر کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه به رویکرد جدید دولت درخصوص توجه به حوزه نرم افزاری احیای دریاچه نیز اشاره کرده و یادآور شد: توجه به ابعاد فرهنگی و اجتماعی احیای دریاچه ارومیه جهت همراهی مردم در دستورکار قرار گرفته است.

معتمدیان در پایان با اشاره به علاقه وافر مردم به دریاچه ارومیه، افزود: برنامه های نرم افزاری احیای دریاچه ارومیه در راستای مردمی سازی مدیریت منابع آبی، نیازمند فرهنگ سازی در این زمینه است.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فاز دوم احیای دریاچه ارومیه با مشارکت مردم و مدیریت منابع آبی محقق می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فاز دوم احیای دریاچه ارومیه با مشارکت مردم و مدیریت منابع آبی محقق می شود"، کلیک کنید.