شبیه ترین نامزد به شهید رییسی را برای ریاست جمهوری انتخاب کنیم

شبیه ترین نامزد به شهید رییسی را برای ریاست جمهوری انتخاب کنیم

نکستونز/قزوین امام جمعه قزوین گفت: ما باید در جست وجوی رییس جمهوری باشیم که شبیه ترین ها به شهید رییسی باشد، ببینیم اخلاق، منش، دلسوزی، ساده زیستی و تدین چه کسی شبیه ترین به سید ابراهیم رییسی است تا جای خالی این شهید خدمتگزار را تا حدودی جبران کنیم.

به گزارش نکستونز، آیت الله عبدالکریم عابدینی دوشنبه 28 خرداد در خطبه های نماز عید سعید قربان که در مسجدالنبی (ص) قزوین برگزار شد، اظهار کرد: تقوای الهی به معنای تسلیم بودن در پیشگاه خداست.

وی ادامه داد: تقوا انسان را به مقام تسلیم می رساند، تسلیم یعنی به هوای نفس خویش «نه» بگوییم، همچنین تابع هوای نفس دیگران هم نباشیم، ما باید فقط مطیع خدا و تسلیم در برابر پروردگار باشیم، همان گونه که حضرت ابراهیم (ع) بود و اگر کسی به مقام تسلیم برسد نه خواسته دلش و نه خواسته های دیگران برای او جای رضای خدا را نخواهد گرفت.

امام جمعه قزوین بیان کرد: زمانی که حضرت ابراهیم (ع) و حضرت اسماعیل (ع) تسلیم را با همه زیبایی به نمایش گذاشتند، ابراهیم صورت فرزندش را روی خاک گذاشت تا او را قربانی کند، خدا می فرماید با شتاب و عجله ندا کردیم ای ابراهیم (ع) دست نگه دار، خواب تو تعبیر شد.

وی گفت: ابراهیم (ع) محبت، دوستی و وابستگی که نسبت به فرزندش داشت را قربانی کرد و در دلش این قربانی صورت گرفت، خدا به آن حضرت فرمود خواب تو تعبیر شد و تو قربانی کردی و از فرزندت به خاطر رضای خدا گذشتی، تو از محسنین هستی، نیکو مداری، زیرا عقاید، افکارت و کلماتت نیکوست، ما هم این گونه به اهل نیکی و خوبی پاسخ می دهیم، البته ما جای فرزند تو قربانی بزرگی را در نظر گرفته ایم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین افزود: توجیه، تعبیر و تفسیر این جمله این است که این قربانی بزرگ، امام حسین (ع) بود، یعنی اگر ابراهیم (ع) چند بار خواب دید و سپس پای کار آمد، رسول خدا (ص)، امیرالمومنین (ع) و حضرت زهرا (س) بدون اینکه خوابی ببینند از ابتدا آماده این قربانی بودند.

طوفان الاقصی صهیونیست ها را به نابودی نزدیک کرد 

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: از عید قربان سال گذشته تا امروز حوادث بسیاری اتفاق افتاده که برخی از آن ها را یادآوری خواهیم کرد، یکی از مهم ترین این حوادث حماسه بزرگ طوفان الاقصی بود که جهان را تحت تاثیر قرار داد و صهیونیست ها را مانند زلزله بسیار شدیدی متزلزل و به نابودی نزدیک کرد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: موضوع حایز اهمیت دیگر عملیات وعده صادق بود که صهیونیست ها برای نخستین بار علناً و عملاً مورد اصابت موشک های ما قرار گرفتند، آسیب جدی دیدند و ضعف، ناتوانی و افول آن ها برای مردم دنیا آشکار شد.

وی تصریح کرد: مسیله مهم دیگر سیطره انصارالله و اهل مقاومت یمن بر دریای سرخ است، یعنی این ها آمریکا، انگلیس، اسراییل و همه کسانی که می خواستند به صهیونیست ها کمک کنند را تحت سیطره گرفته و مدیریت کردند و همچنین از یمن سرزمین های اشغالی مورد اصابت موشک قرار گرفت.

آیت الله عابدینی گفت: موضوع بعد، قیام جهانی علیه نسل کشی صهیونیست ها است، این قیام در همه جای عالم اعم از دانشگاه های آمریکا و صدها دانشگاه در دنیا اتفاق افتاده و اخیراً نوجوانان دبیرستانی در غرب هم در این راستا به میدان آمده اند.

وی اظهار کرد: حادثه مهم دیگری که اتفاق افتاد، نامه رهبر حکیم انقلاب اسلامی برای جوانان آمریکا، اروپا و غرب بود که آن ها را تشویق کرده و فرمودند شما در سمت درست تاریخ ایستاده اید.

حماسه آفرینی مردم در تشییع شهدای خدمت 

نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطرنشان کرد: حادثه مهم و البته تاثرانگیز دیگری که در سال گذشته داشتیم، شهادت رییس جمهور و هییت همراه ایشان بود و موضوع مهم دیگری که اتفاق افتاد، حماسه بسیار بزرگ مردم بود که چند روز برای تشییع شهدای خدمت در تبریز، تهران، مشهد و شهرهای دیگر حماسه آفرینی کردند.

وی ادامه داد: و امروز در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم، همان طور که در تشییع شهدای خدمت به میدان آمدیم و نشان دادیم قدر خادمان ملت را می دانیم و فرق آن ها را با کسانی که خدمت نکرده و حتی گاهی خیانت هم می کنند، می دانیم، شناختن این فرق را باید در تشخیص رییس جمهور شایسته از خودمان نشان بدهیم.

آیت الله عابدینی بیان کرد: ما باید در جست وجوی رییس جمهوری باشیم که شبیه ترین ها به شهید رییسی باشد، ببینیم اخلاق، منش، دلسوزی، ساده زیستی و تدین چه کسی شبیه ترین به سید ابراهیم رییسی است تا جای خالی این شهید خدمتگزار را تا حدودی جبران کنیم.

وی اظهار کرد: در رابطه با ماجرای هواپیمای اوکراینی، دشمنان و منافقین چقدر علیه نظام ما سوءاستفاده کردند، همان طور که مطلع شدیم طی روزهای گذشته دیوان عالی کانادا، شرکت هواپیمایی اوکراین را محکوم کرد که چرا وقتی ایران در التهاب بوده، اجازه پرواز به هواپیمای خود داده اند و آن ها را ملزم کرد دیه جانباختگان این حادثه را بپردازند.

خطیب نماز عید قربان قزوین گفت: آزادی برادر عزیز، متدین و مقاوم، جناب آقای حمید نوری را نیز در روزهای گذشته داشتیم، در سوید ایشان را محکوم کرده بودند و می گفتند اصلاً امکان ندارد که او آزاد شود و به او حکم حبس ابد داده بودند، اما فعالیت و پیگیری وزارت امور خارجه قدرتمند، فعالیت های شهید امیرعبداللهیان، فعالیت قوه قضاییه و فعالیت همه دست اندرکاران زمینه این را فراهم کرد که اقتدار نظام جمهوری اسلامی به نمایش گذاشته شود و این عزیز به کشور بازگردد.

پایان خبر نکستونز 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شبیه ترین نامزد به شهید رییسی را برای ریاست جمهوری انتخاب کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شبیه ترین نامزد به شهید رییسی را برای ریاست جمهوری انتخاب کنیم"، کلیک کنید.