سیو سایت وردپرس چیست؟

آفتاب نیوز :

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بسیار محبوب است. امروزه بیش از 40 درصد از وبسایت های روی اینترنت از وردپرس استفاده می کنند. بسیاری از وبسایت های معروف مانند نیویورکر، مجله تایم، بی بی سی آمریکا، ادوبی بلاگ، والت دیزنی و مرسدس از وردپرس استفاده می کنند.

از بین وب سایت های معروف ایرانی نیز برخی از خبرگزاری ها و سایت های محتوا مانند تجارت نیوز، سایت چطور، سایت متمم و مجله مجله نکستونز از این سیستم استفاده می کنند.

سیو سایت SEO چیست؟

سیو سایت به معنی بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو است و برای بهبود سایت برای موتور های جست و جو و جذب بازدیدکننده ها انجام می شود. سیو سایت کلیه فرآیند هایی که از اول روی سایت انجام می شود را می گویند.

 این فرآیند ها شامل طراحی سایت، تولید محتوا و فرآیند لینک سازی است که به جذب افراد از طریق موتور های جست و جو و عمدتا گوگل منجر خواهد شد.

سیو سایت وردپرس چیست؟

سیو وردپرس چیست؟

سیو وردپرس به مجموعه کار هایی گفته می شود که برای بهینه سازی و افزایش رتبه ی گوگل در سایت های وردپرسی انجام می شوند. سادگی سیستم مدیریت محتوای وردپرس به شما کمک خواهد کرد که زمان زیادی را در تولید و انتشار محتوا صرفه جویی کنید.

 بسیاری از نیازمندی های سیو به صورت پیش فرض در وردپرس رعایت شده، بخش بزرگی از سیو مربوط به مباحث تکنیکال است، اما زیبایی وردپرس در امکان بهبود جنبه های مختلف سیوی تکنیکال حتی برای کاربران با دانش فنی کم است.

البته سیو سایت فقط به این معنا نمی باشد که سایت را برای موتور های جستجو فقط بهینه کنیم، مهم ترین چیز که همواره در سیو مطرح است رضایت کاربر می باشد چرا که اگر کاربر وارد سایتی شود و از محتوای آن رضایت نداشته باشد به عبارت دیگر محتوای سایت نیار کاربر را برطرف نکند، کاربر از سایت شما خارج خواهد شد و به سایت دیگری می رود به این ترتیب رتبه شما هر روز در موتور های جست و جو کم و کم تر خواهد شد.

ارتباط سیو سایت با وردپرس

در سیو سایت، بیش از 50 درصد فرآیند سیو مربوط به سیو داخلی وبسایت ها است و باید طوری انجام شود که به بهترین نحو ممکن سیو داخلی صورت گیرد، بنابراین اگر بخواهیم یک سایت خوب با سیو سایت داخلی مناسبی داشته باشیم باید ساختار سایت به گونه ای باشد که سیو آن بدون مشکل خاصی انجام شود که با وردپرس این کار به راحتی قابل انجام است.

البته که سیستم مدیریت محتوای انتخاب شده توسط شما تضمین کننده موفقعیت شما در صفحات جستجوری گوگل نخواهد بود. وردپرس یک سلاح جادویی نمی باشد و نمی تواند به تنهایی جایگزین یک استراتژی سیو سایت موثر شود. شما باید همچان برای بهبود سیو سایت خود تلاش کنید. در ادامه مهم ترین مزایای وردپرس از نظر سیو را با هم بررسی خواهیم کرد:

سیستم وردپرس در سال 2003 منتشر شد و خیلی زود توانست توجه بسیاری از کاربران و توسعه دهندگان را به خود جذب کند. امروزه وردپرس سهم 60 درصدی از بازار سیستم های مدیریت محتوا را در اختیار خودش دارد. از وردپرس می توان به عنوان یک راهکار برای فروش اینترنتی و راه اندازی فروشگاه استفاده کرد.

بطور کلی دلایل محبوبیت وردپرس به شرح زیر است:

•    کاربری آسان: شما حتی بدون دانش برنامه نویسی می توانید یک سایت وردپرسی بسازید.

•    سازگاری و انطباق پذیری بالا: با وجود هزاران پوسته و افزونه وردپرس شما می توانید سایت وردپرسی را مطابق نیازی های خورد شخصی سازی کنید.

•    جامعه کاربری گسترده: وردپرس یک نرم افزار متن باز می باشد. هزاران سایت و تالا گفتگو وجود دارد که شما می توانید از طریق آن ها با سایر کاربران در ارتباط باشید و دانش خود را به اشتراک بگذارید و پاسخ سوالاتتان را درباره طراحی سایت با وردپرس دریافت کنید.

سیو سایت وردپرس چیست؟

وردپرس بهترین سیستم مدیریت محتوا از نظر سیو سایت

•    امکان تغییر و اصلاح آدرس صفحات: در وردپرس امکان تغییر و پیاده سازی ساختاری مشخص برای آدرس صفحات مختلف وجود دارد.

•    اضافه کردن متادیتا بصورت خودکار: تایتل و توضیحات متا یکی از مهم ترین فاکتور های رتبه بندی در سیو سایت می باشد. وردپرس به صورت خودکار بسیاری ازتگ های ضروری را به صفحات سایت اضافه می کند.

•    سیوی تصاویر: دیده شدن تصاویر سایت شما در صفحات جستجوی گوگل بسیار مهم است. سیو تصاویر در وردپرس به آسانی قابل مدیریت کردن است.

•    تجربه کاربری: وجود بی شماری از افزونه های وردپرس و پوسته این امکان را به شما می دهد تا سایت خود را بتوانید شخصی سازی کنید، می توانید قابلیت ها و امکانات های زیادی به سایت اضافه کنید و تجربه کاربری سایت را بهبود بخشید. تجربه کاربری یکی از مهم ترین فاکتور های سیو سایت می باشد.

•    سرعت بارگذاری: بسیاری از پوسته ها در وردپرس برای سرعت بارگذاری بهتر بهینه شده اند، همچنین افزونه ها و ابزار های مختلفی برای بهبود سرعت در سایت های وردپرسی وجود دارد.

•    سازگاری با موبایل: امروزه بیش از 60 درصد از جستجو ها در گوشی های موبایل انجام می شود، بهتر است بدانید که نمایش سایت در موبایل بسیار اهمیت دارد. بیشتر قالب های وردپرس بصورت پیش فرض با دستگاه های موبایل سازگار می باشند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیو سایت وردپرس چیست؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیو سایت وردپرس چیست؟"، کلیک کنید.