سیلاب های اخیر آسیب جدی به آثار تاریخی فارس وارد نکرد

سیلاب های اخیر آسیب جدی به آثار تاریخی فارس وارد نکرد

نکستونز/فارس مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در خصوص وضعیت آثار تاریخی این استان بعد از سیلاب بارش های امسال گفت: آسیب جدی بر اثر این سیلاب ها در آثار تاریخی استان نداشتیم.

محمد ثابت اقلیدی در گفت وگو با خبرنگار نکستونز، در پاسخ به اینکه آیا سیلاب های ناشی از بارشی هایی که از ابتدای سال جاری در استان به خصوص مناطق جنوبی داشتیم، موجب بروز خسارت به آثار تاریخی و باستانی شده است، گفت: به لطف خدا آسیب جدی در آثار تاریخی نداشتیم.

وی افزود: تنها برخی از آثار به صورت بسیار کم و ناچیز از این سیلاب های اخیر آسیب های جزیی دیده اند و در غیراینصورت مورد خاصی نداشتیم به عنوان مثلا برخی بندهایی در مناطق جنوبی داریم که به دلیل سیلاب خسارت جزیی دیده اند اما آثار فاخر ما آسیب ندیدند.

ثابت اقلیدی در خصوص وضعیت نقش رستم نیز گفت: حتی نقش رستم هم آسیب ندیده است بلکه فروشست زمین بوده که این اتفاق در جایی رخ داده است که خاک های دستی حاصل از کاوش وجود داشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی در خصوص زلزله اخیر اشکنان و اهل استان فارس که طبق اعلام بخشدار اشکنان بخشی از آثار تاریخی آسیب دیده اند، نیز گفت: این مسیله را باید بررسی کنیم و اطلاعات تکمیلی را متعاقباً اعلام خواهیم کرد.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیلاب های اخیر آسیب جدی به آثار تاریخی فارس وارد نکرد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیلاب های اخیر آسیب جدی به آثار تاریخی فارس وارد نکرد"، کلیک کنید.