رقابت 10 تیم داخلی و خارجی در بیست و یکمین دوره بین المللی دوچرخه سواری تور خزر

نکستونز/مازندران بیست و یکمین دوره مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور خزر پس از وقفه ای حدود 11 ساله از روز چهارشنبه با حضور 9 تیم داخلی وخارجی درمازندران از سرگرفته خواهد شد.

عوامل برگزاری این مسابقات سه شنبه شب در یک نشست خبری در شهرستان بابلسر مازندران، جزییات برگزاری بیست ویکمین دوره مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور خزر را تشریح کردند.

رییس هیات دوچرخه سواری مازندران گفت، دراین مسابقات درمجموع 45 دوچرخه سوار در رده سنی جوانان در قالب سه تیم خارجی از کشورهای ارمنستان، عراق و ازبکستان به همراه 6 تیم داخلی فولاد مبارکه سپاهان، صنعت مس رفسنجان، فاریس خراسان، مازندران الف و ب، البرز، آذربایجان شرقی در سه مرحله مسیر بیش از 215 کیلومتری سه شهرستان مازندران را رکاب خواهند زد.

صابراکبرزاده افزود: مرحله نخست این مسابقات از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه در مسیر شهر سرخرود به گلشهر شروع خواهد شد.

وی افزود: درمرحله دوم این تور دوچرخه سواران از ساعت 9 صبح روز پنجشنبه 27 اردیبهشت، مسیر کمربندی غربی شهرستان فریدونکنار ودر مرحله سوم و پایانی این مسابقات نیز در روزجمعه 28 اردیبهشت، درمسیر 85 کیلومتری شهرسرخرود به نور و برگشت را رکاب خواهند زد.

جایزه 5100 دلاری به برترین های تور خزر

رییس هیات دوچرخه سواری مازندران به تعیین جایزه دلاری برای 10 نفر برتر هر مرحله اشاره کرد وگفت: درمجموع برای این دوره حدود 5100 دلار جایزه نقدی تعیین شده که به برترین ها اهداء خواهد شد.

اکبرزاده، همچنین با اشاره به اینکه پیش از اینکه کشورهای روسیه و پاکستان هم برای حضور درمسابقات دوچرخه سواری تور خزر اعلام آمادگی کرده بودند، گفت، متاسفانه این دو کشور به دلایل مشخص نشده دراین دوره شرکت نکردند.

وی افزود: تیم های خارجی شرکت کننده وتیم های داخلی نیز از چهره های مطرح وملی پوش در رده سنی جوانان هستند و از این نظر سطح مسابقات کیفی و بالا است.

وی اضافه کرد، بهرحال اتفاق مهم، برگزاری تور بین المللی دوچرخه سواری مازندران (خزر) پس از وقفه ای حدود 11 ساله بوده که پس از پیگیری های زیاد وهمراهی اداره کل ورزش وجوانان وفدراسیون دوچرخه سواری خوشبختانه از سر گرفته شد.

محمدرضا صفاپور به عنوان سرداور این تور بین المللی حضور دارد.

به گزارش خبرنگار نکستونز، تور بین المللی خزر یکی از معتبرترین مسابقات دوچرخه سواری به شمار می رود که 20 دوره از آن برگزار شد ولی از سال 1392 بنا به دلایلی برگزاری این مسابقه استقامتی و جاده ای دوچرخه سواری متوقف شد.

استان مازندران پنج دوره میزبان این تور بود. علت توقف این تور در سال 1392 و پس از دوره های متمادی برگزاری آن، نبود زیرساخت مناسب از جمله پیست تمرینی، منابع مالی و زیرساخت های جاده ای اعلام شده بود.

بیستمین دوره مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور استان مازندران پنجم نکستونز 1392 با حضور 9 تیم خارجی ازبکستان، قزاقستان، ارمنستان، آذربایجان، ترکمنستان، گرجستان، مالزی، سوریه و عراق و 6 تیم داخلی شامل دو تیم الف و ب از مازندران، پتروشیمی تبریز، ترافیک تهران، کاشی پرسپولیس یزد، شهر سالم خراسان با هم رقابت خواهند کردند

آخرین دوره این تور نکستونز ماه 1392 در مازندران برگزار شد.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رقابت 10 تیم داخلی و خارجی در بیست و یکمین دوره بین المللی دوچرخه سواری تور خزر" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رقابت 10 تیم داخلی و خارجی در بیست و یکمین دوره بین المللی دوچرخه سواری تور خزر"، کلیک کنید.