دومین روز مسابقات کشتی بین المللی جام موحد در پنج وزن دوم شروع شد

دومین روز مسابقات کشتی بین المللی جام موحد در پنج وزن دوم شروع شد

نکستونز/مازندران روز دوم مسابقات بین المللی کشتی آزاد نوجوانان جام «عبدالله موحد » صبح سه شنبه با رقابت حدود 100 کشتی گیر از تیم های ایران، قزاقستان، هند و عراق در پنج وزن دوم در شهرستان بابلسر شروع شد.

کشتی گیران شرکت کننده در این جام، در پنج وزن دوم 48 – 55 – 65 – 80 و 110 کیلوگرم امروز روی دو تشک در سالن شهیدان نوبخت شهر بابلسر برای کسب عنوان قهرمانی با هم سرشاخ خواهند شد.

مسابقات رده بندی و فینال این وزن ها نیز عصر سه شنبه 28 فروردین با حضور مسیولان فدراسیون کشتی و مدیران دستگاه های اجرایی مازندران برگزار می شود.

در روز نخست این مسابقات نیز 112 کشتی گیر درپنج وزن 45- 51- 60 – 71 و 92 کیلوگرم با هم رقابت کردند که در نهایت کشتی گیران ایرانی درهر پنج وزن صاحب نشان های طلا شدند.

در دیدارهای پایانی وزن 45 کیلوگرم، 1- امیرعباس رمضانی (ایران) 2- پاراتمش سوریکانت (هند)، در وزن 51 کیلوگرم: 1- سام ارشد (ایران) 2- بنیامین امیدی (ایران)، در وزن 60 کیلوگرم: 1- یاسین طیبی (ایران) 2- مبین گردشی (ایران)، در وزن 71 کیلوگرم: 1- ابوالفضل شمسی پور (ایران) 2- صالح محمدی (قم) و در وزن 92 کیلوگرم: 1- امیررضا علی پور (ایران) 2- امیرحسین محمدی (ایران) صاحب مقام های قهرمانی و دومی شدند.

این مسابقات که جنبه انتخابی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران را نیز دارد، در 10 وزن برگزار می شود.

در این دوره از مسابقات تیم هند با 20 کشتی گیر، عراق با 13 کشتی گیر و قزاقستان با 10 کشتی گیر حضور دارند.

همچنین نفرات اول تا دهم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی کشور به همراه یک تیم از منتخب شهرستان بابلسر و یک تیم از منتخب مازندران به روی تشک خواهند رفت.

به گزارش نکستونز، نخستین دوره این مسابقات به میزبانی شهرستان آمل ودومین دوره آن در شهرستان بابلسر زادگاه این پهلوان کشتی مازندران برگزار شد.

عبدالله موحد، زاده 29 اسفند 1318 در بابلسر با 6 مدال طلای جهان و المپیک در جایگاه دوم فهرست مشاهیر کشتی ایران بعد از حمید سوریان و جایگاه یازدهم تالار مشاهیر اتحادیه جهانی کشتی برای قهرمانان کشتی آزاد در سده بیستم قرار دارد.

اوج فعالیت ورزشی آقای موحد در سال 1968 و در المپیک مکزیکو سیتی بود که یک مدال طلا برای ایران بدست آورد. اما به دلیل آسیب شانه از تکرار این موفقیت در المپیک 1972 بازماند.

این کشتی گیرنامی ایران، کمی بعد به آمریکا رفت اما حاضر نشد به مربی گری برای ورزشکاران آن کشور بپردازد چرا که غرورش اجازه نمی داد تا فنونی را به شاگردان (آمریکایی) آموزش دهد که علیه کشتی گیران ایرانی استفاده کنند.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دومین روز مسابقات کشتی بین المللی جام موحد در پنج وزن دوم شروع شد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دومین روز مسابقات کشتی بین المللی جام موحد در پنج وزن دوم شروع شد"، کلیک کنید.