حفظ و تقویت نظام، یکی از والاترین معروفات است

حفظ و تقویت نظام، یکی از والاترین معروفات است

نکستونز/لرستان دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان گفت: حفظ و تقویت نظام مقدس جمهوری اسلامی یکی از والاترین معروفات است.

حجت‌الاسلام یونس مهدوی‌نیا در گردهمایی آموزشی توجیهی دبیران امر به معروف و نهی از منکر اداره‌ها، نهادها، شرکت‌ها، بانک‌ها و مراکز آموزشی عالی استان لرستان که امروز (۱۳ تیر ماه) در سالن شهدای اداره‌ کل بهزیستی لرستان برگزار شد، با اشاره به اینکه یکی از اهداف و فلسفه قیام امام حسین (ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر بوده است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر یکی از تعالیم اسلامی است که می‌‎تواند از طریق نظارت همگانی سلامت اجتماع و جامعه را تضمین کند.

وی با اشاره به رسالت مهم دبیران ستادهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اداری و اجرایی، اظهار کرد: در ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی فعالیت‌های انجام‌شده در حوزه امر به معروف و نهی از منکر لحاظ می‌شود. بنابراین ضرورت دارد دبیران ستادها دقت خود را در ثبت و بارگذاری این فعالیت‌ها در سامانه داشته باشند.

مهدوی‌نیا به راه‌اندازی سامانه مطالبه‌گری امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و ادامه داد: هدف ما از راه‌اندازی این سامانه حمایت از فعالیت‌های خالصانه مدیران و گزارش معروف‌ها و منکرات از سوی آمران به معروف و ناهیان از منکر است.

وی با بیان اینکه آمران به معروف و ناهیان از منکر باید نسبت به معروف و منکر شناخت کامل داشته باشند، از امر به معروف و نهی از منکر به‌عنوان یک عبادت اجتماعی یاد کرد و گفت: امر به معروف و نهی از منکر حوزه‌های مختلفی شامل نظارت مردم نسبت به مردم، مردم نسبت به مسئولان و مسئولان نسبت به مردم دارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان به در پیش بودن مرحله دوم چهاردهین دوره انتخابات ریاست‌ جمهوری اشاره کرد و با بیان اینکه مشارکت حداکثری در انتخابات یکی از مهمترین و والاترین معروفات است، افزود: ارزش انسان در انتخاب‌های او است و انتخاب است که به انسان ارزش می‌دهد. انتخاب در منظومه دینی ما گاهی فردی و گاهی اجتماعی است.

وی با بیان اینکه هر جا مردم پای کار آمدند، نصرت الهی را شاهد بودیم که نمونه آن‌ را می‌توان از پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و عبور از فتنه‌ها نام برد، اظهار کرد: اکنون نوبت نقش‌آفرینی مردم در انتخابات است، چون مشارکت حداکثری در انتخابات قدرت و اقتدار نظام را به‌دنبال دارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان با یادآوری اینکه تبلیغ و تبیین مشارکت حداکثری یک معروف است، گفت: از همه شوراهای امر به معروف و نهی از منکر اداره‌ها، سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مساجد، محلات، اتحادیه‌های صنفی انتظار دارم برای حضور حداکثری مردم و انتخاب اصلح با محوریت منویات رهبر معظم انقلاب تلاش خود را به‌ کار بگیرند.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حفظ و تقویت نظام، یکی از والاترین معروفات است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حفظ و تقویت نظام، یکی از والاترین معروفات است"، کلیک کنید.