بخشی از درآمد معدنی در استان به ورزش اختصاص می یابد/سهم ورزش از بودجه استان افزایش می یابد

نکستونز/یزد استاندار یزد با بیان این که متناسب با سطح افتخارات و تراز استعدادهای ورزش یزد، زیرساخت ها و حمایت های لازم انجام نشده است، از افزایش سهم ورزش از بودجه استان در سال جاری خبر داد و گفت: در نظر داریم بخشی از درآمد سالانه یک مجموعه معدنی را به ورزش اختصاص دهیم.

«مهران فاطمی» عصر امروز پنجشنبه نهم فروردین ماه در جمع روسای هیات های ورزشی و برخی مدال آوران استان ضمن تبریک بهار طبیعت و بهار قران، اظهار کرد: هم ورزش و هم هنر،  مسیرهای رسیدن به احسن حال هستند چرا که با روح و جسم سالم می توان به حض معنوی دست یابیم.

وی با بیان این که در ورزش نوعی انرژی وجود دارد که افراد را اخلاق مدار می کند، افزود: برخی تنها حال خوب را برای خود ایجاد می کنند ولی ورزشکاران حس خوب و خوش و حس غرور را برای همه ملت ایجاد می کنند و این بسیار ارزشمند است.

استاندار از زحمات، سختی ها و رنج هایی که ورزشکاران کشور و استان در مسیر ورزش متحمل می شوند، قدردانی کرد و گفت: متاسفانه تاکنون متناسب با سطح افتخارات و تراز استعدادهایی که در یزد وجود دارد، زیرساخت ها و حمایت های لازم را نداشته ایم و لازم است که پیگیر اقدامی برجسته در این رابطه باشیم.

وی بر ایجاد کارگروهی ذیل شورای ورزش استان تاکید کرد و گفت: اعتبارات دولتی و حمایتهای این بخش از ورزش با محدودیت همراه است لذا تلاش داریم یک شرکت معدنی را ذیل یک مجموعه اوقافی، ثبت و بخشی از سود هر ساله ی آن را به حوزه ورزش تخصیص دهیم.

بخشی از درآمد معدنی در استان به ورزش اختصاص می یابد/سهم ورزش از بودجه استان افزایش می یابد

فاطمی افزود: این مجموعه ثبت شده و پهنه معدنی آن در حال نهایی شدن است و امیدواریم با ورود سرمایه گذار و فعالیت در این مجموعه معدنی، مشکل کمبود اعتبارات در این بخش را مرتفع سازیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این نیز سعی داریم در اعتبارت 1403 سهم بیشتری جهت اعتبار مورد نیاز هیاتهای ورزشی لحاظ کنیم و البته باید در موضوع حمایتها و پاداش به ورزشکاران نیز تدابیر لازم اخذ شود.

استاندار در پایان راجع به حمایت صنایع و معادن استان از ورزش نیز گفت: باید ضمن برآورد و برنامه ریزی، صنایع را به مشارکت در ورزش ترغیب کنیم.

بخشی از درآمد معدنی در استان به ورزش اختصاص می یابد/سهم ورزش از بودجه استان افزایش می یابد

«زهیر حاجی حسینی» مدیر کل ورزش و جوانان استان در این نشست با بیان این که سال 1402، سالی پر از تلخی و شیرینی برای ورزش استان یزد بود، گفت: متاسفانه پارسال برخی از پیشکسوتان ورزشی استان را از جمله مرحوم «منصور دیماسی» تنها ورزشکار یزدی صاحب مدال رشته وزنه برداری پاراالمپیک و مرحوم «جعفرپور» از پیشکوستان ورزش باستانی استان را از دست دادیم که جزو حوادث تلخ ورزش استان بودند.

وی از جمله اتفاقات شیرین ورزش استان در سال گذشته به حضور 9 ورزشکار، مربی و داور استان یزد در مسابقات آسیایی هانگژو که سهم استان از آن کسب پنج مدال رنگارنگ بود، اشاره و اظهار کرد: یزد در سال گذشته میزبان مسابقات بین المللی جام فجر با حضور بالغ بر 30 کشور از جهان بود، همچنین حضور سه ورزشکار یزدی در تیم ملی فوتبال ساحلی کشور را داشتیم و اخیراً نیز موفق به کسب سه سهمیه المپیک و پارالمپیک توسط ورزشکاران یزدی و حضور مربی یزدی تیم ملی در این رقابتها شدیم.

بخشی از درآمد معدنی در استان به ورزش اختصاص می یابد/سهم ورزش از بودجه استان افزایش می یابد

حاجی حسینی از درخشش تیم های لیگی استان در سطح کشور از جمله تیم های چادرملو در فوتبال و شهداب در والیبال و در سایر رشته های ورزشی خبر داد و گفت: همه این اتفاقات حاصل زحمات و تلاش ورزشکاران، مربیان و روسای هیات های ورزشی استان و شهرستانها و نیز مسیولان ورزش و حمایت مدیران ارشد استان بوده است.

وی با اشاره به برگزاری سه نشست شورای عالی ورزش استان در سال گذشته، بر لزوم برگزاری این نشست ها به صورت فصلی تاکید کرد و گفت: خوشبختانه در حوزه زیرساخت های ورزشی استان نیز اتفاقات چشمگیری را پارسال در استان شاهد بودیم به نحوی عملیات اجرایی بسیاری از طرحهای نیمه تمام استان آغاز شده و  امیدواریم 80 درصد طرحهای نیمه تمام ورزشی استان را امسال و بخش قابل توجهی را در بهار امسال آماده بهره برداری کنیم.

بخشی از درآمد معدنی در استان به ورزش اختصاص می یابد/سهم ورزش از بودجه استان افزایش می یابد

مدیر کل ورزش و جوانان استان در پایان نیز اجرای سند تحول یزد نوین در حوزه ورزش با عزم و حمایت مسیولان و فعالان ورزشی استان، اتمام طرحهای نیمه تمام استان در جهت افزایش سرانه ورزشی استان، میزبانی از رویدادهای معتبر بین المللی در استان در راستای گردشگری ورزشی،  حمایت ویژه از ورزشکاران استان در المپیک و پاراالمپیک، حمایت ویژه و منظم صنایع و معادن استان از رشته های مختلف ورزش و تقویت رشته های اولویت دار استان را از مهمترین سیاستهای ورزش استان در سال جاری برشمرد.

در این نشست تعدادی از روسا و فعالان هیات های ورزشی استان به ایراد سخن پرداختند و در پایان نیز از مدال آوران استان در رقابتهای بین المللی تجلیل شدند.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بخشی از درآمد معدنی در استان به ورزش اختصاص می یابد/سهم ورزش از بودجه استان افزایش می یابد" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بخشی از درآمد معدنی در استان به ورزش اختصاص می یابد/سهم ورزش از بودجه استان افزایش می یابد"، کلیک کنید.