بخشش اولیاء دم و رهایی یک قاتل از قصاص نفس در شب مبعث

نکستونز/فارس در شب عید بزرگ مبعث پیامبر اعظم (ص) و با حضور رییس کل دادگستری استان فارس، دادستان مرکز استان و فرمانده انتظامی فارس  و حضور در منزل اولیاء دم مرحوم حسین احمدی کمال آبادی ضمن بخشش قاتل فرزند خود از قصاص قاتل منصرف شدند.

رییس کل دادگستری استان فارس امشب، 18 بهمن در حاشیه مراسم بخشش اولیا دم ضمن تقدیر از اقدام کریمانه و انسانی این خانواده با اشاره به اینکه این اقدام انسان دوستانه و در اوج اقتدار باقیات صالحاتی برای آنان خواهد بود، گفت: بی تردید عزت شما در دنیا و آخرت افزون خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی با بیان اینکه تلاش اعضای شورای حل اختلاف و متنفذین برای اخذ رضایت و سازش در این پرونده 10 سال به طول انجامید، افزود: این زندانی پس از اعلام رضایت با تبدیل قرار از زندان آزاد شد.

رییس شورای قضایی استان فارس افزود: عفو و بخشش نیازمند عزم راسخ و تلاش و پشتکار در جهت غلبه بر خشم است و کسی که بتواند چنین صفت عظیمی را در خود رشد دهد بی تردید از جایگاه والای معنوی برخوردار خواهد بود.

وی بیان کرد: بی تردید کوشش برای بخشش و گذشت احساس رضایت و خوشبختی بیشتری را به انسان می دهد، همان گونه که خداوند متعال در آیه 178 سوره بقره عفو و گذشت به ویژه در حال قدرت بر انتقام و مجازات را می ستاید و بر کسانی که در حال قدرت و توان از حق خویش می گذرند و با بزرگواری چشم برمجازات می بندند؛ آفرین می فرستد و این اقدام کریمانه را  به عنوان معروف و هنجاری پسندیده و نیکو مورد تشویق قرار می دهد.

پایان خبر نکستونز 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بخشش اولیاء دم و رهایی یک قاتل از قصاص نفس در شب مبعث" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بخشش اولیاء دم و رهایی یک قاتل از قصاص نفس در شب مبعث"، کلیک کنید.