اجرای 200 برنامه مختلف در ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در نهاوند

اجرای 200 برنامه مختلف در ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در نهاوند

نکستونز/همدان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری نهاوند با بیان اینکه قیام امام خمینی(ره) در تاریخ سیاسی ایران نظیر نداشته است، گفت: در ایام سالگرد امام راحل و قیام خونین 15 خرداد 200 برنامه مختلف در شهرستان نهاوند اجرا می شود.

شهروز کیانی در گفت وگو با نکستونز، اظهار کرد: 14 خرداد یادآور خاطره بسیار تلخی برای ملت ایران و سالگرد رحلت معمار کبیر انقلاب، پرچمدار دفاع از مظلوم است که همه وجودش برای مردم می سوخت و این روز در تاریخ ایران فراموش نشدنی است.

وی تصریح کرد: سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) امسال با دو حادثه جانسوز شهادت چهره دوست داشتنی و خدوم ملت ایران، شهید آیت الله رییسی و همراهانش و مسیله فلسطین همراه است که این حوادث تبدیل به داغی نه تنها بر دل مسلمانان بلکه بر دل همه آزادی خواهان جهان شده است.

کیانی ادامه داد: موج بزرگ تظاهرات ضد صهیونیستی در کشورهای غربی، بیداری جهانی برای حمایت از مردم مظلوم غزه؛ دستاورد و تلاش مداوم امام خمینی(ره) برای ایجاد اتحاد اسلامی و انسانی در دفاع از فلسطین و مقابله با رژیم صهیونسیتی است.

وی افزود: قیام امام خمینی(ره) در تاریخ سیاسی ایران نظیر نداشته چراکه این قیام بر کشورهای جهان تاثیر گذار بود و تاثیرات آن تا زمان حال نیز ادامه دارد و به ثمر رسیده است.

کیانی اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی را موجب احیای اسلام ناب محمدی(ص) دانست و اضافه کرد: امروز کشورهای منطقه با الهام از اندیشه های سیاسی و اجتماعی امام راحل در برابر ظلم و ستم مستکبرین به پا خاسته و موج بیداری اسلامی را در منطقه به وجود آورده اند.

معاون فرماندار نهاوند وحدت کلمه، تقویت ایمان، داشتن بصیرت و آگاهی و شناختن سره از ناسره را از مهم ترین سیاست های امام خمینی(ره) بیان کرد.

وی با اشاره به اینکه تبیین اندیشه های سیاسی امام راحل و جایگاه ولایت فقیه برای آحاد جامعه و نسل سوم انقلاب ضروری است، تاکید کرد: مسیولان و دلسوزان نظام باید بکوشند زمینه آشنایی هر چه بیشتر جوانان را با اندیشه ها و افکار امام خمینی(ره) فراهم سازند.

معاون فرماندار نهاوند ادامه داد: برنامه های خوب و معنوی به مناسبت ایام ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد در سطح شهر و بخش های شهرستان تدارک دیده شده است.

به گفته وی این برنامه ها توسط هفت کمیته مختلف در شهرستان تدارک دیده شده و هدف آن ها معرفی هر چه بیشتر اندیشه ها و سیره امام راحل است.

کیانی یادآور شد: در این ایام 200 عنوان برنامه اجرا و حال و هوای شهرستان متناسب با این ایام فضاسازی می شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین تعداد 450 نفر از عاشقان حضرت روح الله در شهرستان برای شرکت در مراسم سالگرد ایشان به مرقد مطهر اعزام می شوند و از بیانات مقام معظم رهبری بهرهمند می شوند.
معاون فرماندار نهاوند با بیان اینکه علاوه بر اعزام ها مراسم عزاداری و سالگرد ارتحال امام در شهرهای نهاوند، فیروزان و گیان برگزار می شود، تصریح کرد: در شهر نهاوند در روز ارتحال مراسم عزاداری از مقابل مسجد شهید آیت الله حیدری با حضور امت عزادار به سمت مصلی نهاوند برگزار و سخنران این مراسم حجت الاسلام الهی راد خواهد بود.

به گفته کیانی در شب 14خرداد نیز در مسجد حضرت ابوالفضل العباس(ع) شهر گیان مراسم ارتحال امام با سخنرانی حجت الاسلام حسینی یمینی برگزار می شود و همچنین در روز 14 خرداد از ساعت 10 صبح در مسجد جامع شهر فیروزان این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام فاضلیان برگزار می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری نهاوند در خاتمه یادآور شد: باید از ایام ارتحال امام راحل به عنوان فرصتی برای تجدید بیعت مردم مومن و همیشه در صحنه با ولی فقیه و افزایش مشارکت عمومی در انتخابات استفاده شود.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اجرای 200 برنامه مختلف در ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در نهاوند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اجرای 200 برنامه مختلف در ایام سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در نهاوند"، کلیک کنید.