6 توصیه ساده طب سنتی برای داشتن عمر طولانی

6 توصیه ساده طب سنتی برای داشتن عمر طولانی

آفتاب نیوز :

 کسانی که می خواهند از ابتلا به بیماری های مختلف پیشگیری کنند و به تبع آن، عمری طولانی داشته باشند، رعایت و به کارگیری این 6 توصیه طب سنتی می تواند بسیار مفید باشد:

1. تغذیه سالم، طبیعی و منظم داشته باشید و از پرخوری، بدخوری، بی موقع خوری بپرهیزید و از غذا های بد و ناسازگار دوری کنید.

2. هر روز ورزش و تحرک بدنی لازم داشته باشید که طبق گفته ابن سینا 30 درصد از سلامتی، به واسطه ورزش است و جایگزینی ندارد!

3. هر ماه یک بار حداقل “داروی مسهل گیاهی” (با مشورت طبیب حاذق) مصرف کنید و دستگاه گوارش خود را با ایجاد اسهال دارویی پاک سازی کنید.

4. هر 7 روز یک بار از “پودر انفیه” استفاده کنید و با ایجاد حدود 15 تا 20 عطسه پشت سرهم، مغز را از اخلاط بیماری زا پاک کنید.

5. در هر سال در فصل بهار و پاییز “حجامت” کنید (تعداد دفعات حجامت باید بر اساس وضعیت مزاجی شما و با توصیه طبیب باشد) می توانید از زالودرمانی نیز بهره مند شوید.

6. حداقل هر ماه یک بار با آب نمک ولرم و رقیق و یا آب دریا، حقنه (تحت نظر طبیب حاذق) و دستگاه گوارش خود را پاک سازی کنید؛ بانوان علاوه بر این موارد، هر فصل یک بار حقنه پاک سازی رحم انجام دهند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "6 توصیه ساده طب سنتی برای داشتن عمر طولانی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "6 توصیه ساده طب سنتی برای داشتن عمر طولانی"، کلیک کنید.