5 «آخرالزمان» کمتر دیده شده

5 «آخرالزمان» کمتر دیده شده

آفتاب نیوز :

طی نزدیک به یک دهه است که فیلم ها و سریال های کره جنوبی بر سرویس های استریم تسلط یافته اند، به خصوص به خاطر رونق فوق العاده ی سریال هایی که موضوعشان فاجعه و بقا است. این سریال ها با هیجان و تعلیق درجه یکی که به مخاطبان ارایه می دهند، موفقیت زیادی را در سطح بین المللی کسب کرده اند.

موفقیت بی سابقه ی «بازی مرکب» باعث شد همۀ سریال های با موضوعات آخرالزمانی در لیست تماشای بینندگان قرار بگیرند. این سریال ها آنقدر پرهیجان و جذاب هستند که تماشاگران نمی توانند خودشان را در حال فرار از هجوم هیولا ها یا آینده ای فاجعه بار بدون آب تصور نکنند. با وجود اینکه کمبودی از فیلم ها و سریال های کره ای با مضمون بقا وجود ندارد، اما تعداد معدودی از آن ها آنقدر عالی هستند که مخاطبان را از ابتدا تا انتها میخکوب نگه می دارند. در اینجا پنج مورد از این سریال هابرتر، اما کمتر دیده شده را معرفی خواهیم کرد.

1. روز موعود (D-Day)

روز موعود یک سریال کره ای در ژانر «بقا» است که از جهت نزدیکی اش به واقعیت با بقیۀ سریال های این ژانر متفاوت است. این سریال به موضوعاتی کاملا جدی می پردازد و معنای واقعی تلاش برای بقا را به تصویر می کشد.

در این درام پزشکی فاجعه آمیز و مهیج، شهر سیول با یک زلزله وحشتناک مواجه می شود که تقریباً شهر را با خاک یکسان می کند. در پی این فاجعه، تنها افرادی که قربانیان می توانند به آن ها تکیه کنند گروهی از پزشکان و امدادگران شجاعی هستند که در یک وضعیت آشفته گرفتار شده اند.

روز موعود درباره افرادی نیست که برای یک قوطی غذا به جان هم می افتند یا کسی را به دلیل احتمال آلوده بودن محکوم به مرگ می کنند. این سریال یک تصویر واقعی از ترس و عدم اطمینانی است که یک جامعه هنگام وقوع فاجعه تجربه می کند. چنین حوادثی به طور طبیعی غریزه بقا را در انسان بیدار می کنند و این یکی از چیز هایی است که این سریال با روایتی مبتنی بر واقعیت به طور موفقی به تصویر می کشد.

2. گودال تاریک (Dark Hole)

گودال تاریک یک سریال مهیج و کمترشناخته شده در ژانر بقاست که شباهت هایی به سریال محبوب نتفلیکس، یعنی «خانۀ شیرین» دارد. این سریال داستان گروهی از بازماندگان را روایت می کند که در حال فرار از مه مرموز و تاریکی هستند که باعث تبدیل شدن انسان ها به هیولا می شود. زندگی این افراد زمانی دگرگون می شود که دود سیاه ناشی از فرو ریختن چاه فاضلاب یک کارخانه ی شیمیایی، آن ها را به زامبی های جهش یافته تبدیل می کند.

این سریال یک داستان کلاسیک بقا است که شما را به سفری هیجان انگیز می برد و باعث می شود حدس بزنید کدام شخصیت ها می توانند تا پایان دوام بیاورند. گودال تاریک اثری پر زرق وبرق نیست، اما وفادار به مضمون و عناصر ژانر بقا است. این سریال با طرح سوالاتی درباره ی ارزش های انسانی و حس فرورفتن در تاریکی ای که شاید همیشه در درونمان وجود داشته، شما را به فکر وامی دارد.

3. دریای خاموش (The Silent Sea)

دریای خاموش یک سریال علمی-تخیلی مهیج و آینده نگر است که با به تصویر کشیدن دنیایی بدون آب، تماشاگران را میخکوب می کند. تصور کنید در دنیایی زندگی کنید که آب به یک کالای فوق العاده با ارزش تبدیل شده باشد. این فرضیه می تواند غریزه بقا را در هر کسی بیدار کند.

در حالی که همه شخصیت ها در این سریال در تلاش برای زنده ماندن در پی عواقب کمبود آب هستند، داستان عمدتا بر روی گروهی از فضانوردان ماموریت فضایی متمرکز است که وظیفه دارند اطلاعات و نمونه هایی را از یک مرکز تحقیقاتی روی ماه بازیابی کنند.

دریای خاموش سفری پرهیجان، نفس گیر و مرموز به دنیای علمی-تخیلی است. تماشاگران تا قسمت آخر نمی توانند به طور کامل حدس بزنند در این سریال چه اتفاقی در حال رخ دادن است و همین سفر پرخطر از ناشناخته ها به سوی شناخته ها، یکی از بهترین ویژگی های این سریال است. شاید این سریال یک مجموعه بقا به سبک سنتی نباشد، اما درباره ی تلاش برای بقای نسل بشر و انجام هر کاری برای جلوگیری از انقراض انسان ها است. درخشش این سریال به خاطر بازی خیره کننده ی گونگ یو است که هر صحنه را با بار احساسی عمیقی اجرا می کند.

4. پادشاهی (Kingdom)

پادشاهی یکی از بهترین سریال های کره ای نتفلیکس است که می توان آن را آغازگر جریان داغ سریال های مدرن بقا با فضاسازی متفاوت دانست. برخلاف اکثر سریال های بقا که در مکان های آشنایی مانند یک مجتمع مسکونی پرجنب وجوش یا یک دبیرستان اتفاق می افتند، «پادشاهی» دارای یک پیشینه تاریخی قوی است که به طرز شگفت انگیزی با یک ماجرای آخرالزمانی دربارۀ زامبی ها پیوند می خورد. این سریال که اقتباسی از یک وب تون است، داستان مهیجی در دوران سلسلۀ چوسان را روایت می کند که در آن پادشاه به طور ناگهانی به یک بیماری مرموز و جدید مبتلا می شود. ولیعهد مشتاق برای کشف راز این بیماری، متوجه می شود که قربانیان این بیماری دوباره به صورت هیولا هایی به زندگی برمی گردند؛ همان هیولا هایی که در دوران مدرن «زامبی» نامیده می شوند.

پادشاهی رویکردی فوق العاده هوشمندانه به مضمون بقا دارد و بدون تکیه زیاد بر کلیشه ها داستان خود را پیش می برد. تماشاگران می توانند انتظار صحنه های اکشن و خون آلود زیادی را در مکان های غیرمنتظره داشته باشند. با این حال، کسانی که به دنبال یک داستان زامبی معمولی تر هستند، ممکن است در پادشاهی آنچه را که می خواهند پیدا نکنند، به ویژه به این دلیل که در این سریال، موجودات گوشت خوار عمدتاً در پس زمینه ی خط اصلی داستان قرار دارند.

5. شادی (Happines)

در دنیایی که بقا حرف اول را می زند، کمتر جایی برای شکوفه زدن عشق پیدا می شود. «شادی» یک تریلر مهیج دیگر با محوریت حمله زامبی هاست که سختی های گرفتار شدن در یک مجتمع مسکونی لوکس را به تصویر می کشد، البته در حالی که دنیای بیرون در حال نابودی است.

یکی از بهترین ویژگی های «شادی» که آن را از سایر سریال های مشابه جدا می کند، داستان عاشقانه ی صمیمانه ای است که به خوبی با فضای وهم آلود رویداد های آخرالزمانی ترکیب شده است. شخصیت های اصلی، به ویژه شخصیت زن (با بازی هان هیو جو)، جوانانی قوی و مستقل هستند که جذابیت مضاعفی به روایت این سریال بخشیده اند.

این سریال با دوز متناسبی از احساسات، هرج و مرج و هیجان همراه است. داستان نه تن ها غیرواقعی به نظر نمی رسد، بلکه تعادل فوق العاده ای بین منطق و تخیل برقرار می کند. «شادی» یک درام زامبی غیرمعمول است که درگیری های ساکنان ساختمان و تاثیر یک وضعیت اضطراری بر ارزش های اخلاقی انسان را مورد بررسی قرار می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "5 «آخرالزمان» کمتر دیده شده" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "5 «آخرالزمان» کمتر دیده شده"، کلیک کنید.