۵ ورزشی که آمریکایی‌ها تابحال در المپیک مدال نگرفته‌اند

۵ ورزشی که آمریکایی‌ها تابحال در المپیک مدال نگرفته‌اند

موفق‌ترین کشور جهان در زمینه کسب مدال در بازیهای المپیک، در پنج رشته ورزشی تاکنون مدال کسب نکرده است.

به گزارش نکستونز، آمریکا از سال ۱۸۹۶ تاکنون ۱۰۶۱ مدال طلا در بازیهای المپیک به دست آورده است اما با وجود همه این‌ها تعداد انگشت شماری از رشته‌های ورزشی هستند که تاکنون هیچ آمریکایی تا به حال روی سکو نرفته است.

در اینجا پنج ورزش المپیک را بررسی می‌کنیم که ورزشکاران ایالات متحده هرگز در آنها مدال کسب نکردند.

بدمینتون

مسابقات انفرادی و دونفره مردان و زنان از سال ۱۹۹۲ و دونفره مختلط از سال ۱۹۹۶ وارد المپیک شده است. در هشت دوره المپیک، ایالات متحده تنها یک بار به یک چهارم نهایی رسیده است، تیم دونفره مردان یعنی هاوارد باخ و باب مالاتونگ در بازی‌های ۲۰۰۸ پکن به یک چهارم نهایی رسیدند.

هندبال

ایالات متحده از سال ۱۹۹۶ که میزبان بازی‌های المپیک آتلانتا بود، حتی سهمیه حضور در این رقابت‌ها را نیز به دست نیاورد.

تیم مردان این کشور شش بار در مسابقات المپیک شرکت کرده است که بالاترین مقامش حضور در رده ششم در سال ۱۹۳۶ بوده است آن هم در شرایطی که شش تیم در مسابقات حضور داشتند. تیم مردان آمریکا در مجموع چهار بار در شش دوره حضور در المپیک توانسته حریفش را ببرد و برنده شود.

تیم زنان آمریکا نیز چهار بار به المپیک راه یافته و هیچ توفیقی نداشته است. 

ژیمناستیک ریتمیک

ژیمناستیک ریتمیک اولین بار در سال ۱۹۸۴ در المپیک حضور داشته است. ورزشکاران اروپا از ابتدا به طور کامل بر این ورزش تسلط داشتند. بالاترین مقام ایالات متحده در این رشته ورزشی مقام یازدهم است که والری زیمرینگ در بازی های تحریم شده ۱۹۸۴ در لس آنجلس به آن دست یافت. 

تنیس روی میز

قدرت کشورهای آسیایی شرقی در تنیس روی میز باعث شده است تا ورزشکاران آمریکایی در این رشته ورزشی نیز مدالی کسب نکنند. 

ترامپولین

ترامپولین هفتمین حضور المپیکی خود را در  پاریس تجربه خواهد کرد. ده کشور در مجموع موفق به کسب ۳۶ مدال در این رشته ورزشی شدند اما ایالات متحده هیچ یک از آنها را به خانه نبرده است.

ساوانا وینسانت و نیکول آهسینگر به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۲۰ در جایگاه ششم  قرار گرفتند و بهترین عملکرد آمریکایی ها را در این رقابت ها ثبت کردند.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۵ ورزشی که آمریکایی‌ها تابحال در المپیک مدال نگرفته‌اند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۵ ورزشی که آمریکایی‌ها تابحال در المپیک مدال نگرفته‌اند"، کلیک کنید.