یک میلیون و 300 هزار نفر از اماکن گردشگری فارس دیدن کردند

به گزارش خبرگزاری نکستونز، محمد ثابت اقلیدی بعد از ظهر یکشنبه با اعلام خبر بازدید یک میلیون و 311 هزار و 628 نفر از اماکن گردشگری فارس گفت: آمارهای ارایه شده این بازدیدها از 24 اسفندماه سال گذشته تا دیروز یازدهم فروردین ماه و از تمامی اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فارس است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس افزود: در مدت مذکور مجموعه فرهنگی تاریخی حافظ با 393 هزار و 465 نفر بازدیدکننده در صدر آمار بازدیدها قرار دارد و پس از آن مجموعه جهانی تخت جمشید با 304 هزار و 281 نفر و مجموعه فرهنگی سعدی با 216 هزار و 650 نفر در رتبه های بعدی بازدیدهای مسافران نوروزی قرار دارند.

ثابت اقلیدی گفت: در روز گذشته بیش از 22 هزار و 52 نفر از مجموعه فرهنگی حافظ و 21 هزار و 737 نفر از مجموعه جهانی تخت جمشید و 13 هزار و 714 نفر از مجموعه فرهنگی و تاریخی سعدی دیدن کردند.

وی تاکید کرد: آمار ارایه شده تنها متعلق به اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری تحت پوشش این اداره کل شامل مجموعه های تاریخی و فرهنگی حافظ، سعدی، ارگ کریم خانی، موزه های پارس، سنگ هفت تنان و حمام وکیل در شیراز، مجموعه جهانی تخت جمشید و موزه تخت جمشید، نقوش رستم و رجب در شهرستان مرودشت، مجموعه جهانی پاسارگاد، مجموعه جهانی شهر بی شاپور، موزه ساسانی بیشاپورو تنگ چوگان و موزه مردم شناسی شهرستان کازرون، کاخ ساسانی سروستان، آتشکده و قلعه دختر فیروزآباد همچنین موزه خط و کتابت نی ریز است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک میلیون و 300 هزار نفر از اماکن گردشگری فارس دیدن کردند" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک میلیون و 300 هزار نفر از اماکن گردشگری فارس دیدن کردند"، کلیک کنید.