گزارش تصویری| چین سمت پنهان ماه را آشکار کرد؛ پای هوش مصنوعی به ماه کشیده شد!

به گزارش خبرگزاری نکستونز، عکاس پشت این تصویر مریخ نورد کوچک 5 کیلوگرمی Chang’e-6 است که با استفاده از نرم افزار هوش مصنوعی این تصویر را به ثبت رساند. روزنامه دولتی چاینا اسپیس دیلی گفت که مریخ نورد چهار چرخ پس از تکمیل نمونه برداری در روز دوشنبه از فرودگر جدا شد و شروع به حرکت مستقل در سطح ماه کرد تا بهترین زاویه را برای تصویربرداری پیدا کند.

ردپای این مریخ نورد که توسط آکادمی فناوری فضایی چین (CAST) توسعه یافته است، در تصویر منتشر شده در زیر نور خورشید صبحگاهی به همراه فرودگر، پنل های خورشیدی و بازوی رباتیک آن و وسیله نقلیه صعودی که در بالای آن قرار گرفته است، قابل شناسایی است.

این ربات بسیار کوچکتر از پیشینیان خود است؛ اجداد آن، یعنی Yutu-1 و Yutu-2 هر کدام به اندازه دو بزرگسال وزن داشتند. با این حال این ربات کوچک دارای قابلیت های خودکار پیشرفته و سخت افزار بسیار یکپارچه و سبک وزن است که گواهی بر پیشرفت های این تیم در موضوع هوش مصنوعی است.

کوینتین پارکر، اخترفیزیکدان از دانشگاه هنگ کنگ، گفت:« اگر مریخ نورد مستقل عمل کند و بر اساس داده های ورودی دوربین ها تصمیم به عکسبرداری کند، چین اولین استفاده از هوش مصنوعی در ماه را رقم زده است.»

در ادامه این گزارش می توانید سایر تصاویری که توسط Chang’e-6 گرفته شده و به زمین ارسال شده اند را ببینید.

منبع: scmp

227227

سمت پنهان ماهسمت پنهان ماه
سمت پنهان ماهسمت پنهان ماه
سمت پنهان ماهسمت پنهان ماه
سمت پنهان ماهسمت پنهان ماه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گزارش تصویری| چین سمت پنهان ماه را آشکار کرد؛ پای هوش مصنوعی به ماه کشیده شد!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گزارش تصویری| چین سمت پنهان ماه را آشکار کرد؛ پای هوش مصنوعی به ماه کشیده شد!"، کلیک کنید.