کیفیت برگزاری نمایشگاه کتاب تهران را بالا ببریم

به گزارش خبرگزاری نکستونز، حجت الاسلام سید صادق طباطبایی نژاد اظهار داشت: نمایشگاه کتاب که هر ساله در اردیبهشت ماه برگزار می شود، مهمترین رویداد فرهنگی کشور است و به دلیل بین المللی بودن این رویداد، از دیگر کشورها نیز برای عرضه کتاب به ایران می آیند، به همین دلیل این نمایشگاه از ظرفیت های بالایی در زمینه دیپلماسی فرهنگی برخوردار است.

وی افزود: بسیاری از گروه های جامعه هر ساله منتظر و پیگیر برگزاری نمایشگاه کتاب تهران هستند و اخبار و اطلاعیه های مرتبط با این نمایشگاه را رصد می کنند. فکر می کنم به هر میزانی که کیفیت برگزاری نمایشگاه کتاب را بالا ببریم و کتاب های کیفی تری عرضه کنیم تاثیر آن را در جامعه و فرهنگ کشور خواهیم دید.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نمایشگاه کتاب را گردهمایی بزرگ کتابخوانی و کتاب دوستی در ایران دانست و ادامه داد: نمایشگاه کتاب به نوعی شب قدر کتاب خوانان و کتاب دوستان است و هر میزان کیفیت برگزاری آن بهتر باشد و کتاب هایی که در دسترس مردم نیست در نمایشگاه توسط ناشران عرضه شود در کتابخوانی کشور هم اثر مثبت دارد.

طباطبایی نژاد داشتن برنامه های فرهنگی مروج کتابخوانی در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را ضروری عنوان کرد و گفت: با برنامه های متنوع می توان فرهنگ کتابخوانی را بهبود بخشید، یکی از رسالت های نمایشگاه می تواند رصد وضعیت کتابخوانی کشور باشد. کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در عرصه های مختلف فعالیت دارد و یکی از دغدغه های مهم اعضای این کمیسیون حوزه کتاب و مطالعه در جامعه است.

وی بیان کرد: وضعیت کتاب و کتابخوانی، کتابخانه ها و نمایشگاه کتاب مورد توجه کمیسیون فرهنگی است و نظارت و ارزیابی سالانه ای از وضعیت این حوزه توسط گزارش هایی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد کتابخانه های عمومی دریافت می کند، انجام می دهد.

نماینده مردم اردستان در مجلس یادآور شد: در موضوع بودجه کارهای خوبی در چهارسال گذشته انجام داده ایم و رایزنی های خوبی در این رابطه بین دولت و سازمان برنامه و بودجه کشور شکل گرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که از دوران نوجوانی و طلبگی به طور مرتب از نمایشگاه کتاب بازدید داشته است، خاطرنشان کرد: خاطرات خوبی از نمایشگاه دارم و حضور این حجم از کتاب دوست و کتابخوان در نمایشگاه همیشه برایم جذاب بوده است.

گفتنی است سی وپنجمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 19 تا 29 اردیبهشت (1403) در محل مصلی امام خمینی (ره) به دو شکل حضوری و مجازی برگزار می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کیفیت برگزاری نمایشگاه کتاب تهران را بالا ببریم" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کیفیت برگزاری نمایشگاه کتاب تهران را بالا ببریم"، کلیک کنید.