کشف چیزهای عجیب و باور نکردنی در کالبد شکافی سلبریتی های مرده/ عکس

به گزارش خبرگزاری نکستونز، مرگ همیشه اتفاقی غم انگیز است، بخصوص وقتی برای شخصی شناخته شده رخ می دهد.

به گزارش مجله نکستونز، گرچه بسیاری از سلبریتی ها سرنوشت تراژیکی داشته اند، اما بررسی های پس از مرگ شان از نکات غافلگیر کننده ای در خصوص مرگ آن ها پرده برداشته است.

ایمی واینهاوس

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی های درگذشته کشف شد///

این خواننده ی بریتانیایی در سال 2011 در سن 27 سالگی از دنیا رفت. پیکر بی جان او در حالی در تختخوابش کشف شد که چند بطری ودکا هم در نزدیکی او وجود داشت.

در جریان کالبد شکافی واینهاوس معلوم شد او به ازای هر 100 میلی لیتر از خونش، 416 میلی گرم الکل در خونش داشت. این در حالی است که 350 میلی گرم الکل برای بروز مشکلات تنفسی کافی است. نتیجه ی کالبد شکافی او این بود که علت اصلی مرگ این خواننده ی مشهور زیاده روی در مصرف الکل بود.

لیزا ماری پریسلی (دختر الویس پریسلی)

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی های درگذشته کشف شد///

لیزا ماری پریسلی در سال 2023 در سن 54 سالگی درگذشت. مرگ نابهنگام او دنیا را در شوک فرو برد و گزارشات اولیه حاکی از آن بود که او در خانه ی خود دچار حمله ی قلبی شده بود. این امر باعث گمانه زنی هایی درباره ی ارتباط این اتفاق با مرگ پدر مشهورش، الویس پریسلی شد که او نیز از بیماری قلبی رنج می برد. با این حال، دلیل اصلی مرگ لیزا ماری تا 7 ماه بعد فاش نشد. کالبد شکافی نشان داد که او بر اثر یک انسداد روده ی جزیی جان خود را از دست داده بود. عوارض ناشی از یک جراحی کاهش وزن قبلی منجر به شکل گیری بافت زخم در روده ی کوچک لیزا ماری شده بود، امری که باعث انسداد روده ی او شده بود. انسداد روده اگر درمان نشود می تواند منجر به بافت مردگی یا پرفوراسیون (سوراخ شدن بافت) و در نهایت، مرگ شود.

لیزا ماری پریسلی در صبح روز حادثه، دچار دل درد شده و سپس بر اثر حمله ی قلبی ناشی از انسداد روده، جان خود را از دست داده بود. علیرغم اننتقال فوری او به بیمارستان، لیزا ماری پس از چند ساعت درگذشت. نتیجه ی آزمایشات سم شناسی از وجود مسکن اکسی کدون به مقدار استاندارد و درمانی و همینطور وجود داروی ضد روانپریشی کویتیاپین در خون او حکایت داشت. با این حال، تاکید شده بود که این مواد نقشی در مرگ لیزا ماری نداشتند. پزشکی قانونی به این نتیجه رسیده بود که لیزا ماری پریسلی بر اثر عوامل طبیعی جان باخته بود.

رابین ویلیامز

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی های درگذشته کشف شد///

این بازیگر و کمدین شناخته شده در سال 2014 در سن 63 سالگی درگذشت. او از مدت ها قبل با چالش های روحی درگیر بود و علاوه بر این، مبتلا به بیماری پارکینسون تشخیص داده شده بود.

ویلیامز بر اثر خفگی جان خود را از دست داده بود و در خون او داروهای ضد افسردگی و پارکینسون پیدا شد. با این حال، کالبد شکافی او معلوم کرد این بازیگر مشهور نه به پارکینسون، بلکه به بیماری «زوال عقل با اجسام لویی» دچار بود، بیماری ای که به دلیل شباهت نشانه هایش، اغلب با پارکینسون اشتباه گرفته می شود.

پل واکر

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی های درگذشته کشف شد///

بازیگر فیلم های «سریع و خشن» در سال 2013 در جریان یک سانحه ی رانندگی شدید در سن 40 سالگی جان باخت. او در زمان وقوع این تصادف سوار بر یک خودروی پورشه کاررا جی تی بود.

طبق اعلام پزشکی قانونی، پیکر واکر در حالت تدافعی ای به نام «حالت بوکسوری» کشف شده بود که نشان می داد واکر در زمان مرگ دست های خود را برای محافظت از سر و صورتش بالا آورده بود. دلیل مرگ او «ترکیب آثار صدمات تروماتیک و سوختگی» اعلام شد.

کری فیشر

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی های درگذشته کشف شد///

کری فیشر که با ایفای نقش «پرنسس لیا» در سه گانه ی اصلی «جنگ ستارگان» شناخته می شود، در سال 2016 در سن 60 سالگی درگذشت.

او در حین یک سفر هوایی دچار حمله ی قلبی شده و فوراً به بیمارستان منتقل شده بود. با این حال، طولی نکشید که فیشر جان خود را از دست داد. علت رسمی مرگ او آپنه خواب (اختلال وقفه تنفسی در خواب) اعلام شد. اما نتیجه ی آزمایشات سم شناسی معلوم کرد ترکیبی از مواد مخدر مختلف در خون او وجود داشت، از جمله الکل، متادون، کوکایین، اکستازی و داروهای آرام بخش.

بریتانی مورفی

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی های درگذشته کشف شد///

بریتانی مورفی با نقش آفرینی هایش در دهه ی 1990 و اوایل دهه ی 2000 به شهرت رسید. او در سال 2009 در سن 32 سالگی بر اثر یک بیماری قابل درمان درگذشت: ذات الریه.

بر اساس گزارش پزشکی قانونی، کم خونی مورفی که بر اثر خونریزی های قاعدگی به وجود آمده بود، دستگاه ایمنی بدن او را ضعیف کرده بود و مقابله با این عفونت ویروسی را برایش دشوار ساخته بود. بعد از مرگ مورفی، پدرش خواستار ارایه ی یک گزارش سم شناسی شد که نتیجه ی آن از وجود مقادیر زیادی فلزات سنگین در خون او حکایت داشت، امری که این احتمال را مطرح ساخت که مورفی بر اثر مسمومیت درگذشته بود. با این حال، این احتمال از سوی یک پزشک سم شناس برجسته رد شد.

هیث لجر

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی های درگذشته کشف شد///

هیث لجر در سال 2008 در 28 سالگی درگذشت.

کالبد شکافی لجر نشان داد که عملت مرگ اوردوز تصادفی بر اثر ترکیبی از داروهای تجویزی بود. بر اساس گزارش پزشکی قانونی، لجر بر اثر «مسمومیت شدید با ترکیبی از آثار اکسی کدون، هیدروکودون، دیازپام، تمازپام، آلپرازولام و دوکسیلامین» جان خود را از دست داده ود.

مایکل جکسون

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی های درگذشته کشف شد///

خبر درگذشت «سلطان پاپ» در سال 2009 دنیا را در شوک فرو برد. او در زمان مرگ 50 سال داشت.

دلیل مرگ مایکل جکسون مصرف دوز مرگباری از داروی پروپوفول (نوعی داروی بیهوشی قوی) بود که توسط پزشک او، کنراد موری تجویز شده بود. او بعداً به همین دلیل در قتل غیر عمد گناهکار شناخته شد. علاوه بر پروپوفول، داروهای دیگری هم در خون جکسون یافت شد، مانند میدازولام، دیازپام، لیدوکایین و افدرین. کالبد شکافی جکسون همچنین نشان داد که هیچ مشکل آناتومیکی که باعث مرگ وی شده باشد، وجود نداشت.

برندون لی (پسر بروس لی)

چیزهای عجیبی که در کالبد شکافی سلبریتی های درگذشته کشف شد///

برندون لی در سال 1994 بر اثر اصابت تصادفی گلوله از یک اسلحه در جریان ساخت فیلم «کلاغ»، در سن 28 سالگی جان خود را از دست داد.

245245

یک گلوله ی کالیبر 44 درون ستون فقرات او کشف شد. از این اسلحه قرار بود برای یک صحنه ی نمای نزدیک استفاده شود، اما متاسفانه به درستی تنظیم نشده بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف چیزهای عجیب و باور نکردنی در کالبد شکافی سلبریتی های مرده/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف چیزهای عجیب و باور نکردنی در کالبد شکافی سلبریتی های مرده/ عکس"، کلیک کنید.