کاهش سن ابتلا به سرطان روده در آمریکا

کاهش سن ابتلا به سرطان روده در آمریکا

طبق یک مطالعه جدید موارد ابتلا به سرطان روده بزرگ در کودکان و نوجوانان آمریکایی در حال افزایش است و بنابر آمارهای تازه، بیشترین افزایش در کودکان 10 تا 14 ساله مشاهده می شود.

به گزارش نکستونز، متخصصان در آمریکا می گویند سرطان کولورکتال (سرطان روده بزرگ) سومین سرطان شایع در مردان و چهارمین در زنان است با این حال ماجرا برای جوانان متفاوت است. بنابر اعلام انجمن سرطان آمریکا این میزان در افراد جوان تر از 55 سال از اواسط دهه 1990 بین یک تا 2 درصد در سال افزایش یافته است.

پزشکان آمریکایی می گویند از آنجا که سرطان کولورکتال به طور فزاینده ای در افراد جوان شایع است، دستورالعمل های غربالگری در حال تغییر هستند و غربالگری این نوع از سرطان از 65 سالگی به 55 سالگی کاهش یافته و قرار است به زودی دوباره به 50 سالگی کاهش یابد.

به گزارش دویچه وله به نقل از نشریه پزشکی «هلث لاین»، تجزیه و تحلیل محققان نشان می دهد از سال 1999 تا 2020، میزان ابتلا به سرطان روده بزرگ در میان کودکان آمریکاییِ 10 تا 14 ساله، 500 درصد و در میان نوجوانان 15 تا 19 ساله، 333 درصد افزایش یافته است. آمارها همچنین از افزایش 185 درصدی این سرطان در افراد 20 تا 24 ساله حکایت دارد.

علایم و نشانه های سرطان روده بزرگ

به گفته پزشکان برخی از شایع ترین علایم و نشانه های سرطان روده بزرگ عبارتند از:

– تغییر در عادات روده از جمله یبوست یا اسهال

– درد شکم

– خونریزی از رکتوم

– علایم کم خونی فقر آهن

چگونه خطر را کاهش دهیم

با رعایت برخی نکات می توان تفاوت قابل توجهی ایجاد کرد، از جمله:

– افزایش فعالیت بدنی منظم

– مصرف میوه و سبزیجات سرشار از فیبر

– کاهش مصرف گوشت فرآوری شده

– حفظ وزن سالم

– پرهیز از الکل

– ترک سیگار

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش سن ابتلا به سرطان روده در آمریکا" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش سن ابتلا به سرطان روده در آمریکا"، کلیک کنید.