چند درصد از موشک ها و پهپادهای ایران در عملیات وعده صادق به اهداف خود اصابت کردند؟ 

جدا از آثار فوق راهبردی تغییر معادله قدرت در منطقه غرب آسیا پس از حمله موشکی ایران به اسراییل، این حمله دستاوردهای میدانی و نظامی بسیار بزرگی نیز داشته است.

به گزارش نکستونز، کانال تلگرامی رهیافت آمریکا در مطلبی با این عنوان نوشت: جدا از آثار فوق راهبردی تغییر معادله قدرت در منطقه غرب آسیا پس از حمله موشکی ایران به اسراییل، این حمله دستاوردهای میدانی و نظامی بسیار بزرگی نیز داشته است. یک فقره از آن، میزان عبور موفق موشک ها و پهپادهای ایران از لایه های مختلف پدافندی دشمن است. سامانه های متعدد پدافندی در مسیر پرتابه های ایران را می توان به پنج دسته اصلی تقسیم کرد: 

1_ سامانه های پدافندی مستقر در پایگاه های نظامی آمریکا در عراق، سوریه و اردن
2_ جنگنده های پرتعداد آمریکایی، انگلیسی و اسراییلی در طول مسیر
3_ سامانه های پدافندی ناوهای آمریکایی، انگلیسی، فرانسوی و… مستقر در دریای سرخ و مدیترانه 
4_ سامانه های پدافندی برد بلند پیکان (ضدبالستیک) و میان برد فلاخن داوود (ضد کروز) اسراییل
5_ سامانه پدافندی برد کوتاه گنبد آهنین اسراییل 

مشاهده پرتابه های بسیار بر فراز آسمان سرزمین های اشغالی، به این معناست که پرتابه های یاد شده توانسته اند از سد چهار لایه اول با موفقیت عبور کنند و تنها گنبد آهنین را پیش روی خود دارند که این به خودی خود یک دستاورد شگرف محسوب می شود. 

با این وصف، توجه به دو نکته مهم می تواند به تخمین ما در خصوص میزان موفقیت آن ها در اصابت به اهداف نیز کمک نماید:

1- با توجه به سطح یکسان فناوری لایه های پدافندی یاد شده، ضریب موفقیت لایه آخر (گنبد آهنین) نمی تواند تفاوت چندانی با ضریب موفقیت سایر لایه های پدافندی داشته باشد.
2_ پرتابه هایی که توانسته اند با موفقیت از سد پنج لایه عبور کنند قاعدتا احتمال موفقیت بیشتری در عبور از لایه آخر نیز دارند. 

دو نکته یاد شده بیانگر آنست که درصد اصابت موشک ها و پهپادهایی که به آسمان سرزمین های اشغالی رسیده اند به اهداف خود، اگر از درصد عبور آن ها از هریک از لایه های پدافندی قبلی بیشتر نباشد کمتر نیست و این به معنای آن است که می توان با اطمینان بالایی گفت اکثر آن ها با موفقیت اهداف خود را مورد اصابت قرار داده اند.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چند درصد از موشک ها و پهپادهای ایران در عملیات وعده صادق به اهداف خود اصابت کردند؟ " هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چند درصد از موشک ها و پهپادهای ایران در عملیات وعده صادق به اهداف خود اصابت کردند؟ "، کلیک کنید.