چرا سازوکار اینستکس در دولت قبل جواب نداد؟

بهادری جهرمی پاسخ می‌دهد:

چرا سازوکار اینستکس در دولت قبل جواب نداد؟

سخنگوی دولت به این سوال که چرا سازوکار اینستکس در دولت قبل جواب نداد و دیپلماسی همسایگی دولت سیزدهم جواب داد؟ پاسخ داد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری علم و فناوری نکستونز، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت با بیان اینکه در دولت قبل سازوکار اینستکس را طراحی کردند و یک دلار هم نتوانستند نفت در برابر غذا مبادله کنند، توضیح داد: علت این بود که فقط به سه کشور خاص توجه می‌کردند و ظرفیت‌های کشور را محدود کردند.

وی اضافه کرد: پیش از دولت سیزدهم تجارت خارجی کشور سالانه حدود ۸۰ میلیارد دلار بود ولی سال گذشته به ۱۱۷ میلیارد دلار رسید و رکورد تاریخ کشور شکست.

سخنگوی دولت همچنین یادآور شد: با عموم کشورهای همسایه روابط اقتصادی و تجاری ما تقویت و توسعه پیدا کرده است و از ابزارهای عضویت ایران در اتحادیه اوراسیا، سازمان شانگهای و پیمان بریکس استفاده شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا سازوکار اینستکس در دولت قبل جواب نداد؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا سازوکار اینستکس در دولت قبل جواب نداد؟"، کلیک کنید.