چرا اکثر افراد بیماری عفونی خود را پنهان می کنند؟

چرا اکثر افراد بیماری عفونی خود را پنهان می کنند؟

نکستونز/خراسان رضوی نتایج بررسی محققان دانشگاه میشیگان آمریکا نشان داد که تعداد قابل توجهی از مردم بیماری های عفونی خود را پنهان می کنند تا کار، مسافرت و تعاملات اجتماعی خود را حفظ کنند.

به نقل از ارث، این تحقیق جامع انگیزه ها، پیامدها و راه حل های بالقوه برای این نگرانی سلامت عمومی را بررسی می کند. این تحقیق شامل طیف وسیعی از شرکت کنندگان، ازجمله بزرگسالان سالم و بیمار بود.

به طور کلی، 75 درصد از 4110 شرکت کننده این تحقیق در گذشته بیماری عفونی خود را پنهان یا اعتراف کرده اند که در آینده این کار را انجام خواهند داد. بسیاری از شرکت کنندگان گزارش کردند که سوار هواپیما شده اند، قرار ملاقات رفتند و درگیر سایر تعاملات اجتماعی بوده اند و در عین حال بیماری خود را پنهان می کنند.

به طور نگران کننده، بیش از 61 درصد از کارکنان مراقبت های بهداشتی شرکت کننده در این مطالعه نیز گزارش کردند که شرایط عفونی خود را پنهان کرده اند. این یافته به ویژه با توجه به نقش حیاتی متخصصان مراقبت های بهداشتی در جلوگیری از گسترش بیماری نگران کننده است.

اولین مطالعه شامل 399 کارمند بهداشت و درمان دانشگاه و 505 دانشجو بود. این مطالعه در مارس 2020 و همزمان با شروع همه گیری کووید- 19 آغاز شد. شرکت کنندگان روزهای علامتی و دفعات پنهان کردن علایم را شرح دادند.

بیش از 70 درصد از شرکت کنندگان گزارش کردند که علایم خود را پنهان کرده بودند همچنین بسیاری گفتند که بیماری خود را پنهان کرده اند و پنج شرکت کننده نیز اعتراف کردند که عفونت کووید را پنهان کرده اند.

برای مطالعه دوم، 946 شرکت کننده آنلاین به طور تصادفی به یکی از 9 وضعیتی تقسیم شدند که در آن تصور می کردند در یک موقعیت اجتماعی به طور متوسط یا شدید بیمار هستند. در هر شرایط، خطر گسترش بیماری به عنوان کم، متوسط یا زیاد تعیین شد. نتایج این تحقیق نشان داد که شرکت کنندگان در زمانی که شدت علایم کم بود احتمال بیشتری داشت که بیماری خود را پنهان کنند و احتمال مسری بودن آنها کمتر بود.

در مطالعه سوم، از 900 نفر خواسته شد تا احتمال پنهان کردن بیماری را در ملاقاتی فرضی با شخص دیگری ارزیابی کنند. نتایج نشان داد، افرادی که واقعاً بیمار بودند، بدون در نظر گرفتن قابلیت انتقال، احتمال بیشتری داشت که بیماری خود را پنهان کنند.

این موارد نشان می دهند که افراد بیمار و افراد سالم عواقب پنهان کاری را به روش های مختلف ارزیابی می کنند، در حالی که افراد بیمار نسبت به میزان شیوع و شدت بیماری خود برای دیگران نسبتا حساس نیستند.

محققان اظهار کردند که بحران همه گیری ممکن است طرز فکر شرکت کنندگان در مورد پنهان کردن یک بیماری را شکل داده باشد. آنان افزودند که تحقیقات آینده می تواند چگونگی تاثیر عوامل زیست محیطی و پیشرفت های پزشکی مانند واکسن ها را بر رفتار افراد مرتبط با بیماری نشان دهد.

گروه تحقیقاتی قصد دارد این تحقیق را به کشورهای دیگر گسترش دهد تا تفاوت های فرهنگی بالقوه در رفتارهای پنهان کاری را کشف کند.

نتایج این تحقیق در مجله Psychological Science منتشر شده است.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا اکثر افراد بیماری عفونی خود را پنهان می کنند؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا اکثر افراد بیماری عفونی خود را پنهان می کنند؟"، کلیک کنید.