پی بردن به مشکل کبد از روی مدفوع

پی بردن به مشکل کبد از روی مدفوع

آفتاب نیوز :

همه ما صحبت های زیادی را در مورد کبد می شنویم، زیرا بسیاری از مشکلات سلامتی به طور مستقیم یا غیر مستقیم با این اندام مرتبط است. کبد اغلب قربانی تغذیه نامناسب، آلودگی، استرس، احساسات منفی می شود و کار بیش از حد آن می تواند منجر به مشکلات زیادی شود. کبد یک اندام حیاتی است که ارتباط نزدیکی با گردش خون در کل بدن دارد همچنین مواد سمی را فیلتر می کند. اگر کبد به درستی کار نکند، بدن می تواند اثرات آن را به طرق مختلف احساس کند. در این بخش، نحوه عملکرد کبد خود را با جستجوی علایم در صورت، دهان، پوست و مو توضیح خواهیم داد.

چین و چروک بین ابرو ها

مدت ها تصور می شد که چین و چروک ها محصول فرآیند پیری هستند و ژنتیک دیر یا زود باعث ظاهر شدن آن ها می شود، اما چین و چروک ها می توانند نشان دهند که بدن شما چگونه کار می کند.

چین و چروک های عمودی که بین ابرو ها ظاهر می شوند، می تواند به این معنی باشد که کبد بیش از حد کار می کند و هرچه عمیق تر باشند مشکل جدی تر است.

لکه های قهوه ای یا سبز

نواحی قهوه ای تیره یا سبز روی صورت تنها به دلیل افزایش سن یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید و استفاده از وسایل آرایش نامرغوب نیستند. این علایم، به خصوص اگر در سمت راست یا نزدیک شقیقه ها باشند، می توانند نشان دهند که کبد بیش از حد کار کرده است، به خصوص اگر رنگ صورت زرد شده باشد. آن ها همچنین می توانند نشانه ای از وجود مشکل در کیسه صفرا، پانکراس یا طحال باشند.

پوست چرب روی پیشانی

نوع پوست عامل دیگری است که معمولاً به ژنتیک یا سن نسبت می دهیم. با این حال، پوست خشک یا چرب می تواند نشان دهنده عدم تعادل داخلی باشد.

وقتی پوست پیشانی چرب است، ممکن است از اختلال در عملکرد کبد رنج ببرید که در برخی موارد، با تعریق بیش از حد نیز مرتبط است.

آلوپسی موضعی و مو های خاکستری

در بهار یا پاییز، ریزش مو بیش از حد معمول غیر طبیعی نیست. با این حال، برخی افراد از ریزش موی غیرطبیعی در یک دوره طولانی رنج می برند. برای درمان این مشکل، مهم است که تعیین کنید ریزش مو در کدام ناحیه رخ می دهد.

اگر آلوپسی در وسط سر قرار دارد یا اگر موهایتان شروع به خاکستری شدن می کند، می تواند به این معنی باشد که اندام های شما، از جمله کبد به درستی کار نمی کنند. این برای مردان و زنان صدق می کند. خاکستری شدن زودرس مو ها می تواند نشان دهنده مشکلات کیسه صفرا هم باشد.

مشکلات بینایی

کبد مستقیماً بر جریان خون چشم تاثیر می گذارد، بنابراین اگر مشکلات بینایی را تجربه می کنید، ممکن است به دلیل کار بیش از حد کبد باشد.

هنگامی که کبد به درستی کار نمی کند، چشم ها می توانند درخشندگی طبیعی خود را از دست بدهند، مردمک ها ممکن است سفید به نظر برسند و سفیدی ها و نواحی اطراف چشم ممکن است رنگ زرد به خود بگیرند.

التهاب لثه و گلو

بسیاری از افراد لثه های ملتهب دارند که هنگام مسواک زدن به راحتی خونریزی می کنند. این موضوع همچنین با کبد و همچنین التهاب در گلو مرتبط است.

اگرچه می توانید از خمیردندان ها و دهان شویه های مخصوص برای درمان این مشکلات استفاده کنید اما، رفع حساسیت و التهاب لثه و گلو نیازمند درمان بهتر کبد است.

پی بردن به مشکل کبد از روی مدفوع

مدفوع می تواند نشانگر سلامت بدن باشد که اغلب به آن توجه کافی نمی شود. موارد زیر برخی از نشانه هایی هستند که مدفوع در مورد عملکرد کبد به شما می گوید:

مدفوع با بوی شدید و چسبناک نتیجه هضم ضعیف و تخمیر غذا است.

مدفوع سفت و خشک گلوله مانند نوعی یبوست است که با عملکرد ضعیف کبد نیز مرتبط است.

مدفوع شناور ناشی از چربی است که به درستی هضم نشده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پی بردن به مشکل کبد از روی مدفوع" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پی بردن به مشکل کبد از روی مدفوع"، کلیک کنید.