پیش بینی بورس شنبه 18 فروردین 1403 / ترس سرمایه گذاران از ریسک های احتمالی!

پیش بینی بورس شنبه 18 فروردین 1403 / ترس سرمایه گذاران از ریسک های احتمالی!

به گزارش نکستونز، در پایان معاملات آخرین روز کاری هفته جاری، دماسنج اصلی تالار شیشه ای با رشد 0.25 درصدی، معادل پنج هزار و 642 واحد از ارتفاع این شاخص در سطح دو میلیون و 250 هزار و 907 واحدی قرار گرفت.

تجارت نیوز در خبری نوشت:رشد ارتفاع نماگر اصلی بازار سرمایه در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم وزن به عنوان نشان دهنده روند عمومی قیمت شرکت های کوچک و متوسط، عملکردی خلاف جهت را به ثبت رساند. شاخص هم وزن نیز با افت اندک 0.02 درصدی (معادل 127 واحد) در پله 759 هزار واحدی قرار گرفت.

معاملات بورس تهران در آیینه آمار و ارقام

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم ) را در روز چهارشنبه، سه هزار و 430 میلیارد تومان نشان می داد.

این تابلو همچنین، حجم معاملات روز چهارشنبه را 9.1 میلیارد برگه سهم نشان می دهد. کارشناسان معتقدند هر چه حجم معاملات در محدوده های فعلی شاخص کل، سطوح بالاتری را لمس کند، چشم انداز روشن تری از موج تازه شاخص کل در ذهن سهامداران ترسیم می شود. چرا که ورود سهامداران تازه نفس، راه صعود را هموارتر می کند.

از سوی دیگر بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز از خروج سرمایه آن ها به بازار سهام حکایت دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز چهارشنبه بورس از خروج 221 میلیارد و 200 میلیون تومانی پول حقیقی از سهام، حق تقدم و صندوق های سهامی خبر می دهد.

یش بینی بورس شنبه 18 فروردین 1403

تالار شیشه ای در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته، مثبت آغاز شد اما با افزایش تدریجی عرضه ها روی مدار تعادل به کار خود پایان داد. قرار گیری ارزش معاملات در کانال سه هزار میلیاردی نشان می دهد که با وجود مثبت بودن ، بازار وزنه سنگین رکود را یدک می کشد.

پرواز قیمت ها در معاملات بازارهایی چون ارز و طلا، نیز نشان می دهد بخش زیادی از سرمایه گذاران همچنان نگران تشدید تنش ها با پاسخ ایران به حمله 13 فروردین هستند. از این رو اهالی تالار شیشه ای احتمالا تصمیم می گیرند سرمایه خود را در معرض ریسک قرار ندهند.

در شرایط فعلی بازار سرمایه، تنها تک سهم هایی که به واسطه قدرت پول حرکت می کنند، بازدهی های مطلوبی را برای سهامداران خود به ارمغان آورده اند.

اابته این موضوع در مورد صنایع بزرگ بازار صدق نمی کند. کارشناسان معتقدند با توجه به قرارگیری ارزش معاملات روی عددی در حدود چهار هزار میلیارد تومان، بعید است اتفاق ویژه ای در بازار رخ دهد. بنابراین در رابطه با پیش بینی بورس شنبه 18 فروردین 1403 انتظار می رود بورس روی مدار تعادل با چاشنی سرخی نقشه بازار، حرکت کند.

217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی بورس شنبه 18 فروردین 1403 / ترس سرمایه گذاران از ریسک های احتمالی!" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی بورس شنبه 18 فروردین 1403 / ترس سرمایه گذاران از ریسک های احتمالی!"، کلیک کنید.