پیامکی از اعتبار مصنوعات طلا مطمین شوید

پیامکی از اعتبار مصنوعات طلا مطمین شوید

به گزارش خبرگزاری نکستونز، محمدحسین طاهری با تاکید بر اینکه اخذ کد شناسایی جهت تولید مصنوعات طلا اجباری است، اظهار کرد: تاکنون 662 کد شناسایی مصنوعات طلا در استان، ابطال شده است.

وی در خصوص عیارسنجی مصنوعات طلا افزود: 99 درصد عیارسنجی های انجام شده بر مصنوعات طلا، توسط کارشناسان استاندارد، با الزامات استاندارد مطابقت داشته است و تنها یک درصد آن ها مغایرت بحرانی داشته اند.

طاهری با اشاره بر سامانه پیامکی 10001517 جهت استعلام و اطمینان از صحت اعتبار پروانه استاندارد و یا مجوز فرآورده های مشمول استاندارد اجباری از جمله مصنوعات طلا، گفت: شهروندان قبل از خرید مصنوعات طلا با ارسال پیامکی حاوی حرف G قبل از کد شناسایی (به عنوان مثال برای استعلام کد T683 باید پیامک GT683 ارسال شود) به این سامانه، وضعیت اعتبار کدها را استعلام کرده و در صورت عدم اعتبار کد مذکور، مراتب را با شماره تلفن 1517 به اداره کل استاندارد استان تهران اطلاع دهند.

این مقام مسوول در خصوص کدها توضیح داد: این کدها برای مشخص شدن تولید این مصنوعات توسط تولیدکنندگان معتبر داخلی و با رعایت عیار قانونی، بر روی مصنوعات طلا درج می شود.

مدیرکل استاندارد استان تهران، در خصوص برنامه ها و اقدامات تحولی اداره کل در جهت استانداردسازی صنعت طلا اشاره کرد: برای نظارت دقیق تر بر واحدهای تولیدی و صنفی طلا، طی هماهنگی های به عمل آمده با اتحادیه ها و انجمن های صنف مربوطه، بازرسی ها و نمونه برداری ها در سال جاری تشدید شد. همچنین گسترش و نظارت بر آزمایشگاه های همکار، تشکیل کمیته تخصصی جهت پیگیری امور مربوط به صنعت طلاسازی، برگزاری دوره های آموزشی با مشارکت اتحادیه، از راه های زمینه ساز ارتقای سطح کیفی و استانداردسازی صنعت طلا است که در این دوره تحولی اجرایی شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیامکی از اعتبار مصنوعات طلا مطمین شوید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیامکی از اعتبار مصنوعات طلا مطمین شوید"، کلیک کنید.