پوشش بیمه ای دام در مازندران پایین است

پوشش بیمه ای دام در مازندران پایین است

به گزارش خبرنگار نکستونز، بابک مومنی ظهر سه شنبه در گردهمایی سراسری معاونین امور دام جهاد کشاورزی سراسر کشور که در بابلسر برگزار شد با بیان اینکه مازندران جان بخش کشاورزی کشور و تامین کننده امنیت غذایی کشور است، گفت: اهمیت امنیت غذایی اگر از امنیت نظامی بیشتر نباشد قطعاً از اهمیت کمتر هم برخوردار نیست چراکه امنیت ملی به امنیت غذایی گره خورده است.

وی ادامه داد: مازندران با تولید 7.6 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در بین 10 استان اول کشور و با 10 درصد ارزش اقتصادی محصولات کشاورزی با اختلاف رتبه اول کشور را در اختیار دارد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: مازندران قطب کشاورزی کشور است که هم به دلیل تولید محصولات راهبردی نظیر گوشت مرغ، برنج و مرکبات و هم به دلیل ارزش اقتصادی تولیدات کشاورزی است.

مومنی با اشاره به اینکه مازندران اولین و مهمترین استان معین تامین گوشت مرغ پایتخت است و بطور متوسط روزانه 500 تن مرغ از این استان به تهران ارسال می شود، گفت: سالانه 306 هزار تن گوشت سفید، 537 میلیون قطعه جوجه یکروزه، 72 هزار تن گوشت قرمز، 23 هزار تن تخم مرغ، 686 هزار تن شیر خام و 6 هزار و 525 تن عسل در مازندران تولید می شود.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه هنوز نیمی از ظرفیت های صنعت دام و طیور مازندران محقق نشده است که نشان می دهد ظرفیت های زیادی در این صنعت داریم، گفت: ابطال مجوزهایی که فعالیت ندارند و اجازه به سرمایه گذاری های جدید از راهکارهای برون رفت از این چالش است.

وی با اشاره به وجود بیش از سه میلیون راس دام سبک و سنگین در استان، تامین نهاده ها و بیمه را از چالش های مهم دیگر استان در بخش دام و طیور عنوان کرد و گفت: متاسفانه پوشش بیمه ای دام استان بسیار پایین است و بایستی کارگزاری های قدرتمند و رقابتی برای توسعه بیمه در این بخش فعال شوند.

مومنی اظهار کرد: مازندران بیشترین دستاوردها را در تولیدات کشاورزی کشور دارد و در دو ماه متوالی عبور از رکورد 17 میلیون قطعه جوجه ریزی را در تاریخ صنعت طیور مازندران پشت سر گذاشتیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پوشش بیمه ای دام در مازندران پایین است" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پوشش بیمه ای دام در مازندران پایین است"، کلیک کنید.