واکنش علی کفاشیان به اکران فیلم «پرویزخان»

واکنش علی کفاشیان به اکران فیلم «پرویزخان»

به گزارش خبرگزاری نکستونز،علی کفاشیان، رییس سابق فدارسیون فوتبال ایران، فیلم سینمایی «پرویزخان» را اثری ارزشمند دانست و از این که زندگی مرحوم پرویز دهداری در قاب سینما نقش بسته است، ابراز خوشحالی کرد.

کفاشیان پس از تماشای «پرویزخان» گفت: آقای دهداری اسطوره فوتبال ایران است و من او را تختی فوتبال می دانم. او زحمات بسیاری برای فوتبال ما کشید و یادگاری های بسیاری برای ما به جا گذاشته است. خوشحالم که فیلمی درباره ایشان ساخته شد.

وی با اشاره به لزوم ساخت فیلم های سینمایی درباره چهره های شاخص ورزشی افزود: قدرشناسی از این افراد می تواند یک الگو برای فوتبالیست های امروزمان باشد که بدانند همه چیز صرفا مسایل مالی نیست و احترام و منش و رفتار و اخلاق است که می ماند؛ همچنان که اخلاق دهداری ماند و بسیار کسانی هستند که آمدند و رفتند و اسمی از آن ها نیست و فراموش شدند. پس ما هم باید بکوشیم که اسم خوبی از خودمان به جای بگذاریم.

کفاشیان در پاسخ به این که بعضی می گویند اخلاق در فوتبال کمرنگ شده است، بیان کرد: قبول ندارم که فوتبال ایران اخلاق مدار نیست بلکه معتقدم فوتبال در معرض دید است وهمه مسایل آن دیده می شود و این در حالی است که بسیاری از ورزش ها و عرصه ها هستند که شاید کاستی هایشان دیده نشود. با همه فوتبالیست های ما باید بسیار مراقب رفتار خودشان باشند.

به گزارش خبرنگار نکستونز،رییس سابق فدراسیون فوتبال کشورمان ادامه داد: یکی از مشکلات ما در فوتبال این است که کسانی که اخلاق و منش خوبی ندارند مکرر به مردم نشان داده می شوند و این شایبه را رقم می زند که جامعه فوتبالی این گونه است که در واقع نیست.

وی گفت: چون مردم به فوتبال و کودکان و نوجوانان از فوتبالیست ها الگو می گیرند، به همین دلیل همواره باید چهره هایی اخلاق مدار چون دهداری و دیگران سرلوحه باشند. به نظرم سینما در این زمینه می تواند کمک کننده باشد.

«پرویزخان» به نویسندگی و کارگردانی علی ثقفی و تهیه کنندگی عطا پناهی، محصول سازمان هنری رسانه ای اوج است که مقاطع حساسی از حضور زنده یاد دهداری در تیم ملی فوتبال را روایت می کند.

245220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش علی کفاشیان به اکران فیلم «پرویزخان»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش علی کفاشیان به اکران فیلم «پرویزخان»"، کلیک کنید.