هشدار اورژانس نسبت به افزایش مرگ ها و آسیب های مرتبط با چهارشنبه سوری/ 5کشته و 96 مصدوم در کشور

هشدار اورژانس نسبت به افزایش مرگ ها و آسیب های مرتبط با چهارشنبه سوری/ 5کشته و 96 مصدوم در کشور

رییس سازمان اورژانس کشور نسبت به افزایش حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری در کشور هشدار داد و گفت که از ابتدای اسفند تا صبح امروز، پنج نفر در کشور به دلیل انفجار موادمحترقه جان خود را از دست داده و 91 نفر نیز مصدوم شده اند.

جعفر میعادفر در گفت وگو با نکستونز، با اشاره به نزدیک شدن به ایام چهارشنبه سوری گفت: متاسفانه همه ساله در این ایام شاهد وقوع حوادث مختلفی هستیم که عمدتا ناشی از انفجار موادمحترقه و حریق است. در همین راستا نیز تمامی دستگاه های امدادی، خدماتی و انتظامی کشور تمهیداتی را در این خصوص اتخاذ می کنند.

وی با بیان اینکه مهم ترین راهکار برای پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری، آگاهی بخشی و همراه سازی مردم است، گفت: خانواده ها نیز سهم زیادی در کاهش حوادث و خسارات جانی و مالی ناشی از چهارشنبه سوری بر عهده دارند. از این رو از آنان می خواهم که با فرزندان خود همراه بوده و نسبت به اقدامات آنان بی تفاوت نباشند.

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه جوانان و نوجوانان بیشترین قربانیان و آسیب دیدگان حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری هستند، گفت: آمارهای مرکز e.o.c سازمان اورژانس کشور نشان می دهد که از ابتدای اسفند ماه تا صبح امروز، 11 اسفند، در مجموعا 96 نفر در حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری که عمدتا ناشی از انفجار موادمحترقه است، مصدوم شده اند. این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزایشی 57 درصدی داشته است.

میعادفر با بیان اینکه پنج نفر نیز در این بازه زمانی جان خود را از دست داده اند، گفت: آمار فوتی ها از افزایش 100 درصدی موارد فوتی تاکنون در مقایسه با مدت مشابه پارسال حکایت داشته و نگران کننده است. از این میان یک فوتی مربوط به تهران و چهار نفر نیز مربوط به استان آذربایجان غربی بوده است.

وی ادامه داد: 41 مورد از مصدومان دچار سوختگی شدند، 31 مورد با آسیب جدی به چشم مواجه شده و 15 مورد نیز دچار قطع عضو شدند که موضوعی نگران کننده است. ما در آمار قطع عضو، اسیب به چشم و سوختگی به ترتیب رشد سه برابری، 67 درصدی و 41 درصدی را نسبت به مدت مشابه در سال قبل شاهد هستیم که نگران کننده است.

رییس سازمان اورژانس کشور درباره استان های دارای بیشترین آسیب دیده در حوادث مرتبط با چهارشنبه سوری از ابتدای اسفند تاکنون نیز گفت: استان آذربایجان غربی با 13 مورد مصدوم و چهار مورد فوتی در راس قرار دارد. پس از آن آذربایجان شرقی با 16 مورد مصدوم، تهران و با 14 مورد مصدوم و یک مورد فوتی، اصفهان با 15 مورد مصدوم و کردستان با هفت مورد مصدوم قرار دارد.

میعادفر افزود: استان های فارس، همدان، مازندران، ایلام و البرز و …  نیز هرکدام با یک مورد مصدوم در میان استان های دارای کمترین مورد آسیب دیده قرار دارند.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار اورژانس نسبت به افزایش مرگ ها و آسیب های مرتبط با چهارشنبه سوری/ 5کشته و 96 مصدوم در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار اورژانس نسبت به افزایش مرگ ها و آسیب های مرتبط با چهارشنبه سوری/ 5کشته و 96 مصدوم در کشور"، کلیک کنید.