نیمکت های لرزان تیم های لیگ برتری/ برکناری 7 سرمربی ناکام قعرنشین

به گزارش خبرنگار نکستونز، با گذشت بیست و یک هفته از رقابت های لیگ برتر فوتبال، برخی از باشگاه ها در این مدت تصمیم به تغییر در اعضای نیمکت کادر فنی خود زدند و برخی از مدیران هم تحت هر شرایطی با سرمربی ابتدای فصل خود ادامه دادند در این بین باشگاه هایی هم وجود داشتند که چندین بار سرمربیان خود را تغییر دادند اما همچنان در رده های انتهای جدول دست و پا می زنند.

با اتمام سال 1402 قصد داریم در گزارشی به تغییرات تیم مربیان روی نیمکت تیم ها بپردازیم.

پرسپولیس

در بین تیم های بالای جدولی تنها پرسپولیس دست به تغییر در کادر فنی خود زد. این تیم که کار خود را با یحیی گل محمدی آغاز کرده بود در پایان نیم فصل و پس از استعفای چندباره این مربی از هدایت سرخ پوشان اعضای هیات مدیره باشگاه پرسپولیس، «اوسمار لوس ویه را» که از فصل گذشته به عنوان دستیار در کنار گل محمدی فعالیت می کرد به عنوان سرمربی سرخ ها انتخاب شد.

در ابتدا و به دلیل کارنامه ضعیف مربیگری اوسمار در باشگاه های مختلف، پیشکسوتان و هواداران این تیم از انتخاب او به عنوان سرمربی ناراضی بودند اما با گذشت زمان و پس از پیروزی های متوالی پرسپولیس در رقابت های لیگ برتر و جام حذفی نگاه ها به سمت او عوض شد و این مربی جوان برزیلی اکنون تبدیل به یکی از مربیان محبوب سرخ ها شده است. پرسپولیس با هدایت اوسمار و با کسب 43 امتیاز پس از استقلال تهران سال 1402 را با قرارگیری در رده دوم جدول به پایان رساند.

نیمکت های لرزان تیم های لیگ برتری/ برکناری 7 سرمربی ناکام قعرنشین

مس رفسنجان

تیم فوتبال مس در ابتدای فصل ساکت الهامی را به عنوان سرمربی معرفی کرد اما با گذشت زمان و به دلیل مشکلات مالی شدید در این باشگاه صنعتی، الهامی یک بار در میانه های نیم فصل اول استعفا کرد که با مخالفت از سوی مدیران باشگاه همراه شد و او تا پایان نیم فصل به کار خود ادامه داد. باخت های سریالی مس در دیدارهای انتهایی نیم فصل اول ادامه داشت تا اینکه در هفته پانزدهم این تیم در خانه رو در روی پرسپولیس مدعی قرار گرفت و توانست با نتیجه تساوی یک بر یک این تیم را متوقف کند. در پایان نیم فصل و با توافق دو طرف الهامی از هدایت مس کنار رفت و محرم نویدکیا پس از دو سال دوری از لیگ برتر فوتبال ایران این بار هدایت مس را برعهده گرفت.

مس با هدایت نویدکیا تاکنون نتایج خوبی را در لیگ برتر کسب کرده و توانسته استقلال تهران را در جام حذفی شکست دهد اما کماکان مشکلات مالی در این باشگاه وجود دارد و صدای نویدکیا هم بابت این موضوع بلند شده است. مس با هدایت نویدکیا و با کسب 25 امتیاز با قرارگیری در رده دهم جدول کار خود را در سال 1402 به پایان رساند.

پیکان

تیم پیکان کار خود را با رسول خطیبی آغاز کرد و در هفته پنجم رقابت های لیگ برتر با اینکه این تیم نتایج خوبی هم کسب نکرده بود قرارداد این بازی به مدت یک فصل دیگر تمدید شد اما کسب نتایج ضعیف پیکان ادامه دار بود و در هفته دهم، مدیران این باشگاه تصمیم به برکناری او و جایگزین کردن رضا عنایتی کردند. عنایتی هم در نیم فصل اول نتوانست برای پیکان بردی را به دست آورد تا تنها پیروزی این تیم برابر استقلال خوزستان باشد. در نیم فصل دوم و تغییراتی که در این تیم به واسطه خریدهایی که مدیریت باشگاه انجام داد، به وجود آمد پیکان کم کم توانست از انتهای جدول فاصله بگیرد و در 3 دیدار پایانی خود در سال 1402 توانست برابر دو تیم مدعی سپاهان و ملوان به پیروزی دست یابد و تنها نتیجه را به پرسپولیس واگذار کند. در انتهای سال 1402 تیم پیکان با 20 امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به فولاد با قرارگیری در رده یازدهم جدول به کار خود پایان داد.

نیمکت های لرزان تیم های لیگ برتری/ برکناری 7 سرمربی ناکام قعرنشین

فولاد خوزستان

تیم فوتبال فولاد خوزستان دیگر تیمی است که در فصل و بیست و سوم و تا به اینجای مسابقات با تغییرات زیادی در کادر فنی خود مواجه شده است. فولادی ها کار خود را با علیرضا منصوریان آغاز کردند اما با 4 شکست متوالی این مربی در پایان هفته چهارم از سمت خود برکنار شد و «ایگناسیو مارتینز» به عنوان سرمربی جدید فولاد انتخاب شد. فولاد با مارتینز هم نتوانست به ساحل آرامش برسد. مارتینز پس از تغییراتی که در مدیریت این باشگاه به وجود آمد در پایان هفته هجدهم از سمت خود کنار رفت و احمد آل نعمه به عنوان سرمربی موقت فولادی ها انتخاب شد. فولاد با آل نعمه هم نتوانست نتایج دلخواه هواداران و مدیران این باشگاه را کسب کند و پس از دو شکست متوالی برابر پرسپولیس و سپاهان با اعلام باشگاه فولاد عبدالله ویسی که در نیم فصل اول هدایت صنعت نفت آبادان را بر عهده داشت به عنوان سرمربی جدید فولاد فعالیت کند.

هوادار

تیم فوتبال هوادار ابتدای فصل بیست و سوم را با سرمربیگری محمود فکری آغاز کرد اما با گذشت زمان نتایج مطابق انتظار برای او و اعضای هیات مدیره این باشگاه رقم نخورد و هرچه به سمت دیدارهای پایانی نیم فصل اول نزدیک می شدیم هوادار با نتایج بدتری مواجه می شد. فکری پس از شکست سنگین 5 بر صفر برابر سپاهان در هفته سیزدهم از هدایت این تیم کناره گیری کرد و مدیران هوادار مسعود شجاعی را به عنوان سرمربی جدید تیم خود معرفی کردند.

شجاعی که همراه با تراکتور در چند فصل گذشته به عنوان سرمربی فعالیت کرده بود حالا و پس از بازنشستگی از دنیای فوتبال رسماً وارد دنیای مربیگری شد و هوادار اولین باشگاهی است که او هدایت آن را عهده دار می شود. این تیم همراه با شجاعی توانست نسبت به دیدارهای گذشته خود بهتر عمل کند اما همچنان در نیمه دوم جدول قرار دارد و شجاعی نتوانسته این تیم را از خطر سقوط نجات دهد. هوادار سال 1402 را با شکست یک بر صفر برابر استقلال تهران در هفته بیست و یکم و قرارگیری در رده سیزدهم جدول با 19 امتیاز به پایان رساند.

نیمکت های لرزان تیم های لیگ برتری/ برکناری 7 سرمربی ناکام قعرنشین

نساجی

مدیران باشگاه نساجی به امید کسب نتایج بهتر از فصل گذشته و همچنین حضور پرقدرت در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در ابتدای فصل سید مهدی رحمتی را به عنوان سرمربی جدید تیم خود انتخاب کردند. رحمتی با وجود عملکرد قابل قبول در آلومینیوم اراک انتظار از او می رفت که نتایج خوبی را در نساجی کسب کند اما بر خلاف تصور او و مدیران باشگاه، نساجی نتوانست در لیگ برتر موفق شود و حذف از آسیا در مرحله گروهی رویا پردازی هواداران این تیم را به پایان رساند. پس از دیدار استقلال تهران و نساجی در هفته سیزدهم که با شکست سنگین 4 بر صفر این تیم همراه شد، رحمتی از هدایت نساجی چی ها استعفا کرد که مورد موافقت مدیران همراه شد و آنها خیلی زود و پس از پایان هفته چهاردهم «لوکاس آلکاراز» را به عنوان سرمربی جدید خود منصوب کردند.

عمر مربیگری این مربی اسپانیایی در نساجی دوام چندانی نداشت و پس از شکست 3 بر صفر این تیم برابر مس رفسنجان در ورزشگاه شهید وطنی قایمشهر، قرارداد آلکاراز با نساجی فسخ و ساکت الهامی که مورد تایید مدیران و محبوب در نزد هواداران این تیم بود بار دیگر هدایت نساجی را بر عهده گرفت.

ساکت در 4 دیداری که تاکنون هدایت نساجی را در فصل بیست و سوم به عهده داشته توانسته یک پیروزی، یک تساوی و دو شکست را کسب کرده و این تیم با کسب 15 امتیاز و قرارگیری در رده پانزدهم جدول سال 1402 را به پایان رساند تا همچنان یکی از دو مدعی اصلی سقوط به لیگ دسته اول قرار داشته باشد.

نیمکت های لرزان تیم های لیگ برتری/ برکناری 7 سرمربی ناکام قعرنشین

صنعت نفت

آخرین تیمی که فعلاً در رقابت های لیگ برتر دست به تغییرات در نیمکت فنی خود زده است، صنعت نفت آبادان است. این تیم جنوبی و محبوب نزد مردمانان استان خوزستان پس از اینکه فصل گذشته و در هفته پایانی جواز حضور در فصل بیست و سوم را به دست آورد، کار خود را با عبدالله ویسی آغاز کرد اما اتفاقات فصل گذشته بار دیگر برای این تیم تکرار شد و ویسی نتوانست انتظارات را برآورده سازد و در دیدار معوقه از هفته پنجم در حالی تیمش میزبان گل گهر سیرجان بود این بازی به سود شاگردان «مارینوس اوزونیدیس» به پایان رسید تا صبر هواداران این تیم لبریز شود و شعارهای تندی را علیه بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم خود دهند، در پایان این بازی ویسی اعلام کرد که از هدایت صنعت نفت کناره گیری می کند و پس از جلسه با مدیران حضور او روی نیمکت طلایی پوشان تا هفته پانزدهم تمدید شد و پس از پایان نیم فصل او از جمع صنعت نفتی ها جدا شد.

با جدایی ویسی، مدیران باشگاه صنعت نفت با گزینه های زیادی وارد مذاکره شدند و حتی رسانه رسمی این باشگاه خبر از توافق با «وینفرد شفر» سرمربی آلمانی و سابق تیم استقلال تهران را داد که بنا بر برخی از مشکلات این مربی نتوانست به ایران بیاید تا مدیران صنعت نفت به سراغ گزینه های بعدی بروند. آنها با محرم نویدکیا به توافق رسیدند و حتی نویدکیا برای امضای قرارداد خود وارد آبادان شد اما بار دیگر مسایلی به وجود آمد تا این مربی از حضور روی نیمکت صنعت نفت منصرف شود. در آخر مدیران باشگاه با سهراب بختیاری زاده به توافق رسیدند و او هدایت نفت را بر عهده گرفت.

بختیاری زاده هم با حاشیه های زیادی در این تیم و از سوی لیدرهای باشگاه رو به رو شد اما از کار خود کنار نکشید. این مربی تاکنون نتوانسته نتایج مطلوبی را کسب کند و تیمش با 13 امتیاز و قرارگیری در رده شانزدهم و پایانی جدول لیگ برتر سال 1402 را به پایان رساند و هواداران این تیم امیدوارند تا اتفاقات خوش هفته های پایانی فصل گذشته مجدد برای آنها تکرار شود تا این تیم ریشه دار فوتبال ایران در فصل بیست و چهارم مسابقات لیگ برتر حضور داشته باشد.

البته در این بین سعید دقیقی که همراه با شمس آذر نتایج بسیار خوبی را در نیم فصل اول کسب کرده بود در پایان نیم فصل و در حالی که همراه با شمس آذر در اردوی کشور ترکیه حضور داشت با پیشنهادی از سوی باشگاه مس رفسنجان مواجه شد و بدون توجه به تعهدات کاری خود با ترک اردوی شمس آذر راهی کرمان شد و حتی چند جلسه تمرینی بازیکنان این تیم هم زیر نظر او برگزار شد اما شرایط مطابق انتظار این مربی جوان پیش نرفت و او بار دیگر هدایت شمس آذر را عهده دار شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نیمکت های لرزان تیم های لیگ برتری/ برکناری 7 سرمربی ناکام قعرنشین" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نیمکت های لرزان تیم های لیگ برتری/ برکناری 7 سرمربی ناکام قعرنشین"، کلیک کنید.