نکات مغفول مانده سند راهبردی کشور در امور نخبگان درحال بررسی است

قایم مقام بنیاد ملی نخبگان:

نکات مغفول مانده سند راهبردی کشور در امور نخبگان درحال بررسی است

قایم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: روزآمدسازی سند در بنیاد آغاز شده و تلاش می کنیم در نیمه دوم سال آینده نسخه به روزشده سند راهبردی نخبگان را داشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری نکستونز، سیدسلمان سیدافقهی قایم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به ضرورت و اهمیت اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان و روزآمدرسانی آن  توضیح داد: متاسفانه تاکنون درصد کمی از سند راهبردی نخبگان به اجرا رسیده و بخش زیادی از آن از زمان ابلاغ مغفول مانده است، به همین دلیل توجه به روزآمدرسانی سند، بدون بررسی میزان اجرایی شدن آن شاید منجر به بیراهه رفتن شود.

وی افزود: رهبر انقلاب در سال 1398 بر روزآمدسازی این سند تاکید داشتند و ما نیز در بنیاد ملی نخبگان تیمی را مامور بررسی نکات و موارد مغفول مانده در سند و همچنین روزآمدسازی آن کردیم.

سید افقهی در همین راستا ادامه داد: این کار در بنیاد آغاز شده و پیش بینی می کنیم در نیمه دوم سال آینده نسخه به روزشده سند راهبردی نخبگان را داشته باشیم.

سیدافقهی با بیان اینکه این سند، در حوزه اثربخش کردن نخبگان ظرفیت زیادی را در دسترس قرار می دهد، افزود: همه برنامه های تحولی در بنیاد ملی نخبگان مبتنی بر ریل اصلی بنیاد که ریل اثربخشی است، دنبال می شود و لازمه آن این است که ما، هم در برنامه ریزی های بنیاد تغییرات جدی ایجاد کنیم و هم در بستر تربیتی نخبگان فضای متفاوتی را شکل دهیم.

قایم مقام بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: همچنین به دنبال این هستیم که در تعامل با دستگاه های اجرایی بتوانیم گفتمان جدیدی را حاکم کنیم تا از جایگاه تنظیم گری بنیاد، مطالبه نخبگان از دستگاه ها مطرح و مسیر حل مسایل دستگاه با بهره مندی از توان نخبگان فراهم شود.

وی از راه اندازی بخش «تعاملات مسیله محور» در معاونت سرآمدان و نخبگان بنیاد خبر داد و گفت: بزودی، بخشی را با عنوان «تعاملات مسیله محور» در بنیاد و در معاونت سرآمدان و نخبگان راه اندازی می کنیم که چندین زیرمجموعه خواهد داشت.

سیدافقهی ادامه داد: این بخش در کلان حوزه های مربوط به نیاز کشور، تعاملات نخبگان و جامعه نخبگانی را با صاحبان مسیله در بخش های خصوصی و دولتی مدیریت می کند. یک جنبه این تعامل، حل مساله و بخش دیگر آن انتقال تجربیات و درس آموخته های مدیران ارشد و مدیران میانی کشور به نخبگان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نکات مغفول مانده سند راهبردی کشور در امور نخبگان درحال بررسی است" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نکات مغفول مانده سند راهبردی کشور در امور نخبگان درحال بررسی است"، کلیک کنید.