نظر4 کارشناس داوری درباره ادعای جنجالی باشگاه استقلال

نظر4 کارشناس داوری درباره ادعای جنجالی باشگاه استقلال

آفتاب نیوز :

 با گذشت ساعت ها از دیدار استقلال و مس رفسنجان، همچنان حرف و حدیث های زیادی درباره صحنه مشکوک رخ داده روی خط دروازه مس رفسنجان مطرح می شود.

باشگاه استقلال بامداد امروز با انتشار ویدیویی مدعی شد ضربه بازیکن این تیم به طور کامل از خط دروازه عبور کرده است. خبرگزاری نکستونز برای پیگیری این موضوع با چهار کارشناس داوری کشورمان صحبت کرد و نظر آن ها را در این باره جویا شد. این نفرات تاکید کردند بیژن حیدری داور و مهدی شریفی کمک داور دوم این بازی تصمیم درستی در این صحنه اتخاذ کرده اند.

نظرات این چهار کارشناس داوری در گفتگو با نکستونز را در زیر می خوانید:

نادر جعفری: تمام توپ باید کامل از تمام خط رد شود، اما در این صحنه این اتفاق نیفتاده و تصمیم داوران درست بود. بازی با ژاپن در جام جهانی یادتان است؛ توپ فقط چند سانتی متر روی خط قرار داشت و آن اتفاقات افتاد. از مربیان استقلال خواهش می کنم بی جهت این التهاب را وارد جامعه نکنند. زاویه دوربینی که باشگاه استقلال هم منتشر کرده عمود بر تیر دروازه نیست و توپ اصلاً از خط رد نشده بود.

علیرضا یزدانی: توپ اصلاً گل نشد. توپ، محیطی بین 68 تا 71 سانت دارد و ممکن است جایی که توپ زمین را لمس کرده از خط رده شده باشد، اما محیط توپ روی خط قرار دارد. حتی اگر یک صدم توپ خط را لمس کند، گل نشده است. با وجود اینکه دوربین روی خط دروازه نبود، اما بازهم با چشم غیر مسلح قابل تشخیص بود که توپ از خط رد نشده است. در تصویری هم که باشگاه استقلال منتشر کرده بود، دوربین روی خط قرار نداشت و نمی توان بر اساس آن قضاوت کرد. 

نوذر رودنیل: ابتدا در تصاویر تلویزیونی چیزی مشخص نبود، اما بعد از اینکه یک صحنه از پشت دروازه بیرون آمد نشان می داد توپ به هیچ عنوان از خط رد نشده است. مدافع دقیقاً در لب خط به توپ ضربه می زند و به هیچ عنوان توپ از خط رد نشده است.

سیدمهدی سیدعلی: چیزی که زاویه دوربین ها و ویدیو های منتشر شده نشان می دهد، تمام توپ از تمام خط رد نشده است. با توجه به زاویه دوربین، باید حتماً VAR وجود داشته باشد تا بتوان نظر قطعی داد، اما با این شرایط و تصاویری که وجود دارد، من هم نظر کمک داور را تایید می کنم.

حیدر سلیمانی دیگر کارشناس داوری نیز شب گذشته تصمیم کمک داور را تایید کرده بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نظر4 کارشناس داوری درباره ادعای جنجالی باشگاه استقلال" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نظر4 کارشناس داوری درباره ادعای جنجالی باشگاه استقلال"، کلیک کنید.