نخستین ماهواره جاسوسی آمریکا پرتاب شد

نخستین ماهواره جاسوسی آمریکا پرتاب شد

شرکت فضایی اسپیس ایکس نخستین ماهواره از منظومه جدید جاسوسی ایالات متحده را پرتاب کرد و در مدار قرار داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری نکستونز به نقل از تایمز ایندیا، شرکت فضایی اسپیس ایکس با موفقیت نخستین ماهواره از مجموعه ماهواره های جاسوسی عملیاتی خود را به عنوان بخشی از یک شبکه اطلاعاتی جدید ایالات متحده پرتاب کرد.

این پرتاب نخستین مورد از استقرار های متعدد در طول سال جاری است که با هدف افزایش قابلیت های نظارتی مبتنی بر فضا صورت گرفته و موشک فالکون 9 متعلق به شرکت فضایی ایلان ماسک، روز گذشته از پایگاه نیروی فضایی وندنبرگ در جنوب کالیفرنیا این عملیات را اجرا کرد.

گزارش های ابتدایی در اوایل سال جاری میلادی نشان داد، اسپیس ایکس با همکاری نورثروپ گرومن، در حال ساخت صد ها ماهواره برای اداره ملی شناسایی آمریکا است تا یک سیستم مداری گسترده ای ایجاد کند که قادر به شناسایی سریع اهداف زمینی تقریباً در هر نقطه از سیاره باشد.

برهمین اساس، اداره ملی شناسایی آمریکا تصمیم دارد 6 ماهواره جاسوسی دیگر را تا پایان سال در مدار مستقر کند و انتظار می رود پرتاب های این مجموعه تا سال 2028 ادامه داشته باشد.

متخصصان فضایی باور دارند، توسعه این شبکه ماهواره ای وابستگی فزاینده دولت ایالات متحده به شرکت اسپیس ایکس را برای برخی از ماموریت های فضایی به دنبال دارد؛ این شرکت نه تنها عموم پرتاب های موشک آمریکا را برنامه ریزی و اجرا می کند، بلکه با مجموعه ماهواره های اینترنتی خود به بزرگترین اپراتور ماهواره در جهان تبدیل شده است.

به دلیل ماهیت عملیات، جزییات دقیق درباره ویژگی ها و قابلیت های این ماهواره منتشر نشده، اما براساس آنچه که به صورت غیر رسمی در دسترس است، این ماهواره ها قدرت بالایی در جمع آوری اطلاعات جاسوسی و رصد فعالیت های نظامی دارند و احتمالا به منظور ارایه و تحلیل اطلاعات حیاتی برای دولت ایالات متحده و نظامیان آن کاربرد دارند.

این پرتاب نشان از تلاش های بسیار برای تقویت امنیت ملی و افزایش قدرت نظامی و جاسوسی ایالات متحده و نشان دهنده همکاری بین نهاد های مختلف ایالات متحده و شرکت های خصوصی در این زمینه است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نخستین ماهواره جاسوسی آمریکا پرتاب شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نخستین ماهواره جاسوسی آمریکا پرتاب شد"، کلیک کنید.