موشک های امریکایی که 260 میلیون دلار قیمت خوردند!

موشک های امریکایی که 260 میلیون دلار قیمت خوردند!

به گزارش خبرگزاری نکستونز براساس گزارش پارتیزان، این قرارداد شامل 612 موشک ضد زره جاولین و حدود 200 پرتابگر قابل حمل از نوع LWCLU می باشد. خرید این تعداد موشک ضدزره ، تکمیل کننده خریدهای اخیر مراکش شامل موشک های ضدزره HJ-8L و HJ-9A ساخت چین است.همچنین خرید موشک تاپ اتک FGM-148 Javelin توسط مراکش به عنوان پاسخی به الجزایر در مسابقه تسلیحاتی منطقه ای تلقی می شود که پیشتر اقدام به خرید موشک تاپ اتک HJ-12 ساخت چین کرده بود تا زرادخانه موشک های ضدزره روسی گسترده تر و ساده تر خود چون کورنت را تکمیل کند.

با خرید جدید مراکش، تعداد کشورهای صاحب موشک های ضدزره تاپ اتک با قابلیت شلیک کن-فراموش کن به رشد خود ادامه می دهد . دلیل اصلی این است که این موشک ها دارای ویژگی های خاصی هستند که در بعضی ماموریت های رزمی، نمی توان آن ها را با نارنجک انداز، پهپادها و موشک های معمول ضدزره جایگزین کرد آن هم بدون کاهش همزمان اثربخشی رزمی واحدها، افزایش خطر شکست ماموریت یا افزایش خطر تلفات پرسنل که این نکات در درگیری های اخیر بین اسراییل و حزب الله به وضوح دیده می شود.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "موشک های امریکایی که 260 میلیون دلار قیمت خوردند!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "موشک های امریکایی که 260 میلیون دلار قیمت خوردند!"، کلیک کنید.