مردم را به راه اندازی منطقه آزاد از یک نقطه متقاعد کنیم

مردم را به راه اندازی منطقه آزاد از یک نقطه متقاعد کنیم

به گزارش خبرنگار نکستونز، سید حامد عاملی بعد از ظهر شنبه در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی در اردبیل، اظهار کرد: این روزها موضوع منطقه آزاد در محافل و مجالس مختلف مطرح می شود و بنده به صراحت اعلام می کنم که موضوع اختلاف نمایندگان و یا مسایل دیگر در این امر دخیل نیست و راه اندازی منطقه آزاد نیازمند متقاعد کردن اهالی استان در شهرستان های مختلف است تا از یک نقطه شروع و سایر مناطق استان نیز به آن الحاق شود.

وی تصریح کرد: ما باید این آمادگی را در اذهان مردم آماده کنیم که از بهترین نقطه دارای شرایط قابل قبول برای شورای عالی مناطق آزاد راه اندازی منطقه آزاد اردبیل آغاز شده و به تدریج سایر مناطق نیز به آن ملحق شود.

استاندار اردبیل گفت: این حق مسلم مردم استان است که از مزایای منطقه آزاد تجاری بهره مند شوند ولی قرار است تا پایان امسال شورای عالی مناطق آزاد، منطقه مورد نظر را انتخاب و ابلاغ کند تا ما از سال آینده به صورت رسمی منطقه آزاد اردبیل را از نقطه تعیین شده آغاز کنیم.

عاملی افزود: نباید مردم شهرهای دیگر در این زمینه ناامید شده و یا اعتراضی را در این زمینه داشته باشند چرا که در همه استان ها منطقه آزاد از یک نقطه شروع شده اما به سایر مناطق تسری پیدا کرده تا از مزایای آن مردم سایر شهرهای استان اردبیل نیز استفاده کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در فرصت باقیمانده تا پایان امسال منتظر ابلاغ منطقه آزاد تجاری و شروع آن از یک نقطه هستیم تا سال های آینده بتوانیم الحاقات را در این بخش انجام دهیم.

عاملی اضافه کرد: در کنار منطقه آزاد، راه اندازی راه آهن دیگر وعده خوشی است که سال آینده به مردم استان اردبیل داده می شود که با حضور رییس جمهور افتتاح آن را شاهد خواهیم بود.

وی بیان کرد: راه آهن اردبیل – میانه نیز با همه پیچیدگی ها و سختی ها در مسیر اجرا روزهای پایانی خود را سپری می کند و امیدواریم اوایل سال آینده با حضور رییس جمهور و هیات دولت در این استان افتتاح و سفر دوم رییس جمهور نیز به این استان انجام شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مردم را به راه اندازی منطقه آزاد از یک نقطه متقاعد کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مردم را به راه اندازی منطقه آزاد از یک نقطه متقاعد کنیم"، کلیک کنید.