متوسط سقف اجاره‌بها مشخص شد

آفتاب‌‌نیوز :

مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، گفت: متوسط سقف اجاره بها با رقم ۲۵ درصد در شورای عالی مسکن به تصویب رسید و بر اساس ماده ۷ قانون ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره بها دولت مکلف شده تا در استان‌هایی که تورم بالای ۳۰ درصد است، نرخ رشد اجاره بها را تعیین کند. بر همین اساس پیشنهادات شورای مسکن استان‌ها در خصوص این نرخ گردآوری شد که در این جلسه بررسی شد و به تصویب رسید.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این ارقام ظرف روزهای آینده به استان‌ها ابلاغ می‌شود، افزود: امیدواریم با این تصمیم بازار اجاره به شکل بهتری کنترل شود.

بذرپاش به مصوبه مهم دیگر هجدهمین جلسه شورای عالی مسکن اشاره کرد و گفت: وام ساخت نهضت ملی مسکن که در سال گذشته به ۵۵۰ میلیون تومان رسیده بود در جلسه امروز به ۸۰۰ میلیون تومان به ازای هر واحد افزایش یافت.

وی این مصوبه را بسیار تأثیر گذار دانست و گفت: این مصوبه می‌تواند در تأمین مالی برای اتمام هرچه سریع‌تر پروژه‌های نهضت ملی مسکن مؤثر باشد و این مصوبه مراحل تصویب را در بانک مرکزی طی می‌کند و به زودی ابلاغ می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به یکی از بزرگترین افتتاح‌های انجام شده در جریان هجدهمین جلسه شورای عالی مسکن اشاره کرد و گفت: امروز ۶۶ هزار و ۷۹۱ واحد نهضت ملی مسکن افتتاح و به ۵۱ هزار و ۷۴۰ متقاضی واجد شرایط زمین واگذار شد.

عضو کابینه دولت سیزدهم در ادامه به آغاز عملیات بیش از ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن اشاره کرد که تا کنون بیش از ۵۶۰ هزار واحد آن تقدیم مردم شده و گفت: علاوه بر این ۲ میلیون و ۶۶۰ هزار واحد، ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی هم ظرف چند روز آینده به مردم واگذار می‌شود.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود به رشد تولید بخش مسکن در سال گذشته اشاره کرد که رقمی کم‌سابقه یعنی ۷.۱ درصد را به ثبت رساند و افزود: رشد تولید بخش مسکن از رشد منفی ۷ درصد در سال ۱۴۰۰ به مثبت ۷.۱ در سال ۱۴۰۲ رسید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "متوسط سقف اجاره‌بها مشخص شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "متوسط سقف اجاره‌بها مشخص شد"، کلیک کنید.