متهمی که مدعی شده است!

متهمی که مدعی شده است!

در حالی جهان معطوف به تحولاتی همچون غزه است که در اقدامی تامل برانگیز استفان سژورنه وزیر امور خارجه فرانسه در نشست خبری مشترک با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود، گفت ایران باید گام های تنش زا را متوقف کند!

به گزارش نکستونز، روزنامه سیاست روز در سرمقاله خود به قلم قاسم غفوری نوشت: این سخنان به اصطلاح صلح طلبانه و بشر دوستانه از سوی فرانسه در حالی مطرح شده است که مروری بر رفتارهای فرانسه بیانگر نکاتی قابل توجه در باب رفتارهای جهانی و نقش آن در کاهش تنش ها را نشان می دهد. شش ماه است که رژیم صهیونیستی به اذعان گزارش های نهادهای بین المللی از سازمان ملل و شورای حقوق بشر گرفته تا دادگاه لاهه  و یونیسف و آنروا در حال نسل کشی و جنایت علیه ساکنان غزه است حال آنکه واکنش فرانسه به این جنایات همواره حمایت عملی از رژیم صهیونیستی و ادعاهای زبانی در باب درد و رنج ملت فلسطین است.

این حمایت ها چنان است که نیکلاس دی ریوایر نماینده دایم فرانسه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت درباره فلسطین و وضعیت نوار غزه گفت: ما بر اساس قوانین بین المللی از «حق دفاع اسراییل» از خود حمایت می کنیم.

حلقه تکمیلی این روند نیز در کنار ارسال تسلیحات به رژیم صهیونیستی، سرکوب اعتراض های مردمی به جنایات این رژیم در لوای واژه مقابله با یهودستیزی است. قابل توجه آنکه حمایت فرانسه از رژیم صهونیستی تا جایی پیش رفته است که بدون توجه به نقض تمامی قوانین دیپلماتیک و بین المللی توسط رژیم صهیونیستی با حمله به کنسولگری ایران در دمشق، «نیکلاس دی ریوایر» سفیر و نماینده فرانسه در سازمان ملل در نشست شورای امنیت در باب این جنایت، بدون محکوم کردن جنایت رژیم اسراییل، خواستار خویشتن داری همه بازیگران منطقه در موضوع حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق شد. حمایت فرانسه از صهیونیست ها چنان بوده که 115 نماینده پارلمان فرانسه طی اعتراضی خواستار تغییر رفتار مکرون و توقف ارسال تسلیحات برای این رژیم شدند.

فرانسوی ها در دوران مکرون همواره برآن بوده اند تا خود را میانجی و گرمابخش صلح در جهان به ویژه در غرب اسیا معرفی نمایند و با این ادعا نیز نقش آفرینی گسترده ای در موضوع لبنان داشته و چندین نشست با نام کمک مالی به لبنان برگزار کرده اند حال آنکه رفتارهای فرانسه از یک سو نه تنها حلال بحران اقتصادی لبنان نبوده بلکه بر شدت آن افزوده است و از سوی دیگر تحرکات فرانسه برای خلع سلاح حزب الله اقدامی در جهت تضعیف لبنان و تقویت روحیه اشغالگری رژیم صهیونیستی بوده است پرونده لبنان عملا یک شکست برای فرانسه  و شخص مکرون است که سعی دارد تا خود را ناجی صلح و رهایی بخش  کشورها از بحران معرفی نماید.
نمود دیگر ادعاهای به اصطلاح ضد تنش فرانسه در جهان را در طول 2 سال جنگ اوکراین می توان مشاهده کرد. فرانسه در حالی از تامین کنندگان اصلی تسلیحات برای اوکراین و همراهی با آمریکا برای جلوگیری از هرگونه مذاکرات صلح است که سرگیی ناریشکین مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه (SVR) اخیرا فاش کرد که فرانسه در حال آماده کردن گروهی متشکل از 2 هزار نیروی نظامی برای اعزام به اوکراین است.

با توجه به رفتارهای فرانسه و شخص مکرون در قبال جنگ غزه و نیز اوکراین به صراحت می توان دریافت که فرانسه نه تنها حق نصیحت کردن و نسخه نویسی برای کشوری همچون ایران که همواره از پیشگامان مبارزه با تروریسم و برهم زنندگان امنیت منطقه و جهان بوده را ندارد، بلکه خود به عنوان یکی از متهمان اصلی استمرار فاجعه انسانی در غزه و نیز جنگ اوکراین با میلیون ها قربانی، باید مورد بازخواست قرار گیرد.

فرانسه نمی تواند در حالی که خود در حال حمایت از تروریسم و توحش صهیونیستی و نیز جنگ افروزی افرادی همچون زلنسکی است، با ادعاها و ژست های صلح خواهانه و حقوق بشری به پرونده سازی و اتهام پراکنی علیه سایر کشورها بپردازد. آن هم فرانسه ای که همچنان افتخار خود را میزبانی از تروریست هایی همچون منافقینی می داند که دستشان به خون دهها هزار نفر آغشته است.
 

با این شرایط دولتمردان فرانسه پیش از بیان هرگونه ادعایی در باب تنش زدایی در جهان، پرونده سیاه تنش آفرین خود را مشاهده نمایند و برای اصلح رفتارشان قدم بردارند نه آنکه رفتارهای ضد امنیتی و تنش سازشان را در لوای اتهام زنی به سای کشورها پنهان سازند. نکته مهم آنکه تظاهرات های گسترده مردم فرانسه طی شش ماه جنگ غزه و حمایت آنها از ملت فلسطین و انزجار از رژیم صهیونیستی به خوبی نشان می دهد که آیا ایرانی که حامی ملت مظلوم فلسطین است رفتاری تنش زا دارد یا فرانسه ای که تمام قد در کنار رژیم صهیونیستی و نسل کشی غزه قرار گرفته و ملت فرانسه در تظاهرات هایش بر لزوم پایان مشارکت کشورشان در این کشتار تاکید دارند.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "متهمی که مدعی شده است!" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "متهمی که مدعی شده است!"، کلیک کنید.