ماجرای عشق شبنم مقدمی و احمد مهران فر

ماجرای عشق شبنم مقدمی و احمد مهران فر

آفتاب نیوز :

سومین ساخته بلند هادی مقدم دوست به تهیه کنندگی یوسف منصوری، محصول سازمان سینمایی سوره است. یک ملودرام عاشقانه که نخستین بار در جشنواره چهل ویکم فیلم فجر به نمایش درآمد، در 6رشته نامزد دریافت سیمرغ بلورین شد و سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن این جشنواره را دریافت کرد. حسین حسنی فیلمنامه «عطرآلود» را نوشته است؛ روایتی عاشقانه و بازنمایی دنیای درونی یک زوج. مصطفی زمانی و هدی زین العابدین بازیگران اصلی این فیلمند که در کنار آن ها کورش تهامی، همایون ارشادی، مرحوم حسام محمودی، سودابه بیضایی و شهروز ابراهیمی بازی می کنند.

روزگاری بهترین فیلمنامه های هادی مقدم دوست تبدیل به سریال های ماندگاری می شدند که بعد از گذشت سال ها هنوز تماشای تکراری این سریال ها خالی از لطف نیست. حالا او چند سالی است که در مقام کارگردان حاضر شده و تابه حال 3فیلم سینمایی روانه اکران کرده است.

مقدم دوست 2فیلم را به شکل اپیزودیک در سینما کارگردانی کرده و بعد از فیلم سینمایی «سربه نکستونز»، «عطرآلود» جدیدترین فیلم این کارگردان است. او در فاصله یک دهه از ساخت «سربه نکستونز» تا «عطرآلود»، اپیزود «چسب زخم» را هم به عنوان یکی از اپیزود های فیلم «هیهات» ساخت. مقدم دوست در بخشی از صحبت هایش با همشهری درباره ساخت فیلم جدیدش می گوید: «نیت اصلی از ساخت این فیلم، صرفا ساخت یک اثر عاشقانه یا ملودرام نبود. ملودرام و عاشقانه بودن می تواند برای یک فیلم از حیث فرهنگی یا برخورد مخاطب مزیت باشد؛ همانطور که اطلاق عنوان طنز یا ترسناک یا هیجان انگیز برای مخاطب یک مزیت است. به نظرم ملودرام و عاشقانه یک رویکرد سینمایی است که کمتر به آن توجه می شود؛ درحالی که این گونه هم نیاز مخاطب است و هم مخاطب آن را می پسندد.»

«عطرآلود» در حالی اکران خود را آغاز می کند که وزنه فیلم های کمدی مانند همیشه در اکران سنگین تر است. رضا مقصودی هم قرار است «خجالت نکش2» را راهی اکران کند؛ فیلمی سینمایی که در اکران نخستین قسمت خود نتوانست با استقبال روبه رو شود. بازی بازیگران (شبنم مقدمی و احمد مهران فر) و شوخی های بجا توانست اکران موفقی برای این فیلم در پی داشته باشد. امیر پروین حسینی، تهیه کننده، عنوان کرده که قسمت اول این فیلم 5برابر سرمایه گذاری اولیه را بازگردانده است. این تهیه کننده درباره فرایند تولید قسمت دوم فیلم و این که فیلم در سکوت خبری تولید شده است، توضیح می دهد: «فیلمبرداری در زمان مقرر آغاز شد و درنهایت پروانه نمایش گرفت. این فیلم در سکوت خبری ساخته نشد و همه چیز طبق روال پیش رفت.»

وی همچنین در پاسخ به امکان ارایه «خجالت نکش» به صورت سریال نمایش خانگی، توضیح می دهد: «فیلم از ابتدا پروانه ساخت سینمایی گرفته است و امیدواریم نسخه سینمایی آن مورد رضایت مردم قرار بگیرد.»

اکران فیلم سینمایی «آبی روشن» به کارگردانی بابک خواجه پاشا و تهیه کنندگی محمدحسین میری از هفته سوم خرداد شروع می شود.

مهران احمدی، مهران غفوریان، سارا حاتمی و مرتضی امینی تبار بازیگران اصلی این فیلمند.

این فیلم در چهل ودومین جشنواره فیلم فجر اکران شد و نامزد بهترین نقش اول زن، بهترین طراحی صحنه، بهترین موسیقی متن، بهترین فیلمبرداری و بهترین صداگذاری شد. «آبی روشن» دومین فیلم خواجه پاشا بعد از «در آغوش درخت» است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای عشق شبنم مقدمی و احمد مهران فر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای عشق شبنم مقدمی و احمد مهران فر"، کلیک کنید.