ماجرای تخریب تجهیزات رقبا از سوی مخابرات چه بود؟

ماجرای تخریب تجهیزات رقبا از سوی مخابرات چه بود؟

به دنبال انتشار خبری مبنی بر تخریب تجهیزات سایر اپراتورها توسط شرکت مخابرات ایران طی هفته های گذشته، این شرکت توضیح داد چنین موضوعی وجود ندارد و اگر هر اپراتور مجوز بگیرد و براساس آن فعالیت کند، مخابرات همانند گذشته با آن همکاری خواهد کرد.

به گزارش نکستونز، شرکت مخابرات ایران در 29 خردادماه سال 1350، تاسیس شد و پس از این مقطع حساس و شکل گیری و اوج گرفتن رقابت در بازار فاوای کشور، شرکت مخابرات ایران تلاش کرده است تا علاوه بر حفظ رسالت همیشگی و ملی خود، نسبت به ارتقای کیفیت خدمات، بهبود بهره وری، توسعه کسب وکارهای جدید و کمک به سایر بازیگران عرصه ارتباطات بیش از پیش در توسعه اقتصاد ملی نقش ایفا کند.

اکنون پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها یکی از مهم ترین پروژه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به شمار می رود و در پی پوشش کشور و استفاده از کاربران از این فناوری، مخابرات و سایر اپراتورهای ارتباطی موظف و متعهد به ایجاد آن در شهرهای گوناگون شده اند.

اما اخیرا خبری به نقل از وزیر ارتباطات در برخی رسانه ها مبنی بر تخریب تجهیزات فیبرنوری توسط شرکت مخابرات منتشر شد. عیسی زارع پور در گفت وگو با یک رسانه در پاسخ به این سوال که گزارش های مختلف از برخی شهرها حاکی است که شرکت مخابرات نسبت به تخریب تجهیزات فیبرنوری و کابل های ارتباطی برخی شرکت های اینترنتی اقدام کرده تا رقبا را از صحنه خارج کند، تدبیر وزارت ارتباطات چیست؟ اظهار کرد: گزارش هایی هم به ما رسیده و فیلم هایی نیز در فضای مجازی منتشر شده که اتفاقاتی از این دست افتاده، من بارها عرض کردم که شرکت مخابرات ایران دیگر تنها بازیگر حوزه ارتباطات ثابت نیست و باید بپذیرد که رقبایی برای آن درست شده و رفقای جدیدی پیدا کرده و باید در یک فضای رقابتی کار کند و مردم حق انتخاب داشته باشند.

وی گفت: ما سمت مردم هستیم، هر کسی که بتواند سرویس بهتری را برای مردم فراهم کند، طبیعتاً مردم آن سرویس را انتخاب می کنند و ما نباید مانع انتخاب مردم شویم. در شرایطی که این امکان هست که سرویس بهتری توسط اپراتور دیگری ارایه شود، شرکت مخابرات یا هر سرویس دیگری نباید جلوی سرویس دهی بهتر را بگیرد.

زارع پورادامه داد: من مطمین هستم که مدیران شرکت مخابرات و اعضای هیات مدیره و مدیرعامل محترم اصلاً در این فضا نیستند و کاملاً فضای همدلی و همراهی دارند و این موارد هم جزیی بوده که قابل برطرف کردن است، اما بالاخره یک فضای جدیدی در کشور به وجود آمده و تا پیش از این نبوده و طبیعی است که ممکن است مقاومت هایی هم در برخی از موارد صورت بگیرد. با تعاملاتی که با مدیران شرکت مخابرات داشتیم، کاملاً همراه هستند و این رقابت در عین رفاقت را پذیرفتند، ان شاالله ثمره آن را مردم خواهند دید که سرویس های با کفیت تر و با سرعت تر در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

زارع پور به برنامه برخوردی وزارت ارتباطات در صورت تداوم روند تخریب فیبرنوری گفت: هر دو بخش خصوصی هستند، اگر کسی نسبت به تخریب اموال دیگری اقدام کند، مراحل آن در قانون مشخص شده و مسیرهای رسیدگی وجود دارد و می توانند طبق قانون پیگیری کنند، ولی به نظر می آید که دوران گذاری است و حتماً با خوبی و خوشی طی می شود.

اما پس از این موضوع شرکت مخابرات ایران نسبت به شایبه ایجاد شده واکنش نشان داد. مجید سلطانی- مدیرعامل شرکت مخابرات ایران- در گفت وگو با نکستونز، تخریب تجهیزات توسط این شرکت را رد کرد و توضیح داد: اصلا چنین موضوعی وجود ندارد و موضوع تخریب در شبکه ها امر عادی است و اتفاقا بیشترین تخریب بر روی شبکه های ما انجام می شود.

سلطانی همچنین گفت اگر هر اپراتور مجوز بگیرد و براساس آن فعالیت کند؛ مخابرات همانند گذشته با آنها همکاری خواهد داشت؛ بنابراین از حدود 15 سال گذشته مخابرات بستر خود را با کم ترین قیمت در اختیار اپراتورهای خصوصی گذاشته و آنها هم در حال ارایه سرویس خود هستند.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای تخریب تجهیزات رقبا از سوی مخابرات چه بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای تخریب تجهیزات رقبا از سوی مخابرات چه بود؟"، کلیک کنید.