لزوم تهیه پیوست سلامت در تمام ارگان‌ها و مجموعه‌های دولتی

لزوم تهیه پیوست سلامت در تمام ارگان‌ها و مجموعه‌های دولتی

رئیس شورای عالی نظام پزشکی ضمن اشاره به اولویت‌های سلامت در دولت آتی، تاکید کرد که تمام ارگان‌ها و مجموعه‌های دولتی می‌بایست سلامت را پیوست امور خود قرار دهند.

به گزارش نکستونز، دکتر محمود فاضل در نشست خبری «اولویت‌های نظام سلامت در برنامه‌های نامزدهای ریاست‌جمهوری» که صبح یکشنبه، ۳ تیر ماه در سازمان نظام پزشکی برگزارشد، اظهار کرد: بیانیه‌ای درباره خواسته‌ها و مطالبات از دولت آتی صادر کردیم. سلامت نباید به وزارت بهداشت محدود شود و درخواستی که از ریاست‌جمهوری داریم سلامتی همه‌جانبه است.

وی با بیان اینکه سلامت از زیرمجموعه‌های حوزه اجتماعی است، گفت: اگر سلامت را در تمام عناوین اتفاقات کشور قرار دهیم، آنگاه می‌توان گفت که اتفاق خوبی صورت گرفته است. تمام ارگان‌ها و مجموعه‌های دولتی می‌بایست سلامت را پیوست امور خود قرار دهند.

رئیس شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه سهم سلامت از تولید ناخالص داخلی افزایش یابد، گفت: سهم سلامت از تولید ناخالص داخلی طی ۱۰ سال گذشته به شدت کاهش یافته است. سهم سلامت حدود ۴ درصد است و اگر سلامت در تاپیک امور قرار گیرد، سهم سلامت افزایش می‌یابد. البته میزان سهم سلامت طی چهار سال گذشته به صورت رسمی اعلام نشده است.

وی افزود: دولت باید به وظیفه خود یعنی نظارت بازگردد و از تصدی‌گری خودداری کند. سازمان نظام پزشکی آمادگی خود را برای اجرای امور حوزه پزشکی اعلام می‌کند.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم تهیه پیوست سلامت در تمام ارگان‌ها و مجموعه‌های دولتی" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم تهیه پیوست سلامت در تمام ارگان‌ها و مجموعه‌های دولتی"، کلیک کنید.