لزوم احداث «مرکز ملی حفظ باروری» و الگوسازی برای درمان ناباروری

لزوم احداث «مرکز ملی حفظ باروری» و الگوسازی برای درمان ناباروری

معاون خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان درباره احداث «مرکز ملی حفظ باروری» گفت: اگر بتوانیم این مرکز را ایجاد کنیم، نسبت به ایجاد یک الگو در زمینه درمان ناباروری اقدام کرده ایم.

دکتر احمد وثوق در گفت وگو با نکستونز، با بیان اینکه پژوهشگاه رویان در نظر دارد «مرکز ملی حفظ باروری» را احداث کند، اظهار کرد: اقداماتی در زمینه درمان ناباروری انجام داده ایم، اما کافی نیست. ما در پژوهشگاه رویان می توانیم با احداث این مرکز به طور جدی تری در مسیر حفظ باروری گام برداریم. مقدمات و مذاکرات مقدماتی به منظور احداث مرکز ملی حفظ باروری را انجام داده ایم و همچنین در نظر داریم از ظرفیت وجود خیرین برای این مرکز ملی بهره ببریم.

وی با اشاره به تاثیر ایجاد مرکز ملی حفظ باروری در کشور گفت: اگر بتوانیم این مرکز را ایجاد کنیم، نسبت به ایجاد یک الگو در زمینه درمان ناباروری اقدام کرده ایم. براساس برنامه ریزی های انجام شده، نخستین مرکز را در شهر تهران احداث می کنیم و سپس به سایر شهرها گسترش می دهیم.

معاون خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان درباره اعتبار مورد نیاز مرکز ملی حفظ باروری گفت: فضای فیزیکی مرکز ملی حفظ باروری باید به نحوی باشد که تمام مداخلات حفظ باروری را در یک مجموعه ارایه دهد. نیروی انسانی مورد نیاز نیز باید در کانون توجه قرار گیرد، به نحوی که متخصصان حفظ باروری و جنین شناس بتوانند خدمات تخصصی را در قالب تیم های تخصصی ارایه دهند.

وی گفت: البته مشخص است که نیازها تنها به فضای فیزیکی و نیروی انسانی محدود نمی شود و لازم است تجهیزات مورد نیاز نیز فراهم شود. به طور قطع، خیرین نیز می توانند در زمینه احداث مرکز ملی باروری موثر باشند.  

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم احداث «مرکز ملی حفظ باروری» و الگوسازی برای درمان ناباروری" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم احداث «مرکز ملی حفظ باروری» و الگوسازی برای درمان ناباروری"، کلیک کنید.