قیمت طلا افزایش یافت

قیمت طلا افزایش یافت

آفتاب نیوز :

قیمت طلا در معاملات آمریکای شمالی در آستانه تعطیلات آخر هفته و در بحبوحه بالا رفتن سود اوراق قرضه خزانه داری آمریکا بیش از 1.5 درصد افزایش یافته است. روند افزایش قیمت طلا ادامه دارد و پیش بینی می شود به رکورد 2431 دلار برسد.

به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا امروز با 1.61 درصد افزایش 2415 دلار و 22 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 1.34 درصدی به 2417 دلار و 40 سنت رسیده است.

گزارش های اقتصادی آمریکا مبنی بر کاهش فشار تورم در این کشور باعث شده قیمت طلا علیرغم بالا رفتن سود اوراق قرضه خزانه داری این کشور به بالاتر از 2400 دلار برسد.

افزایش احتمال کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال جاری میلادی به دنبال پایین آمدن تورم در این کشور از قیمت طلا حمایت کرده است. البته برخی از مقامات فدرال رزرو تاکید کرده اند یک گزارش مثبت در مورد تورم برای این تصمیم گیری کافی نیست و باید رویکرد محتاطانه ای در پیش گرفت.

پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را افزایش می دهد.

بازار سهام آمریکا به دنبال انتشار اطلاعات اقتصادی این کشور رشد چشمگیری داشته و ارزش دلار به شدت پایین آمده است. پایین آمدن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارز های دنیا ارزان تر می کند.

توماس بارکین رییس فدرال رزرو ریچموند گفت تورم رو به کاهش است، اما هنوز تا رسیدن به هدف بانک مرکزی فاصله زیادی دارد.

میشل بومن، رییس فدرال رزرو هم گفت اگر روند کاهش تورم متوقف شود یا روند صعودی بگیرد، نرخ بهره دوباره افزایش خواهد یافت.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 4.63 درصد افزایش به 31 دلار و 26 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 2.10 درصدی 1085 دلار و 41 سنت معامله می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت طلا افزایش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت طلا افزایش یافت"، کلیک کنید.