قیمت تریاک در دوره ناصرالدین شاه چند بود؟

دکتر پولاک، پزشک ناصرالدین شاه نوشته است: «تریاک ماهان بسیار قوی است. جنس نامرغوب از شاهزاده عبدالعظیم و کاشان و قم به دست می آید. مصرف آن عمومیت دارد، و مانند حشیش سرشگستگی ندارد، و قبول عامه یافته است. تقریباً هر ایرانی که بتواند از عهده خرج آن برآید، حداقل روزی یک بار حب تریاک می خورد، و در ساحل خزر مصرف دو برابر مناطق دیگر است.»

قیمت تریاک در دوره ناصرالدین شاه چند بود؟

آفتاب نیوز :

قیمت تریاک هم در این دوره بسیار ارزان بود. قهوه خانه عرش در خیابان چراغ گاز تهران از پاتوق های شیره ای ها و تریاکی ها بود و در آنجا قیمت دو استکان چای 3 شاهی و قیمت سه مثقال تریاک و یک وعده قلیان 7 شاهی بود.

* هر 20 شاهی معادل یک قران بود. بعد ها که ریال به واحد پول ایران تبدیل شد معادل 1.25 قران ارزش داشت.

 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت تریاک در دوره ناصرالدین شاه چند بود؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت تریاک در دوره ناصرالدین شاه چند بود؟"، کلیک کنید.