فیلم جدید کاترین دونو در آمریکا اکران می شود/ایفای نقش همسر شیراک

فیلم جدید کاترین دونو در آمریکا اکران می شود/ایفای نقش همسر شیراک

به گزارش نکستونز،گروه رسانه ای کوهن، شرکت پخش آمریکایی که امتیاز فیلم «من کاپیتان» نامزد اسکار ایتالیا ساخته متیو گارونه را در اختیار دارد، حقوق «همسر رییس جمهوری» را برای نمایش به دست آورده است.

این فیلم، فیلمی تلخ با بازی کاترین دونو در نقش برنادت شیراک، بانوی اول سابق فرانسه است. این قرارداد در بازار فیلم اروپا که اکنون در کنار جشنواره فیلم برلین در حال برگزاری است، بسته شد.

این فیلم که اولین فیلم سینمایی لیا دومناخ به عنوان کارگردان است، نامزد دریافت جایزه سزار بهترین فیلم اول شده است.

داستان این فیلم در سال 1995 می گذرد که ژاک شیراک رییس جمهوری فرانسه می شود. همسر وی برنادت انتظار دارد به دلیل کار همیشگی زیر سایه همسرش، با او با احترام رفتار شود؛ اما با تمسخر افکار عمومی روبه رو و به عنوان فردی بیش از حد بداخلاق، کنار گذاشته می شود. برنادت تصمیم می گیرد واکنش نشان دهد.

به گزارش خبرگزاری نکستونز به نقل از ورایتی،این درام سیاسی ادای احترامی به برنادت شیراک است که به اندازه همسرش، ژاک، که 2 دوره به عنوان رییس جمهوری انتخاب شده بود، محبوبیت نداشت. برنادت که اغلب توسط فرانسوی ها مورد تمسخر قرار می گرفت، در نهایت از شوهرش پیشی گرفت و تبدیل به نمادی حامی حقوق زنان شد.

وی در کتاب خاطرات خود در سال 2001 ازدواج طولانی خود با رییس جمهوری فرانسه، ژاک شیراک را نه فقط ازدواجی با عشق، که ازدواجی بلندپروازانه توصیف کرد. او که در پشت صحنه برای پیشبرد حرفه همسرش کار کرده بود و کارهای بی پایان وی را تحمل می کرد، فکر می کرد وقتی او انتخاب شد، به جایگاهی که شایسته آن بود دست خواهد یافت. در عوض، او متوجه شد که کنار گذاشته شده و برمبنای نظرسنجی ها، مردم او را سرد و غیرقابل دسترس می دانند. واکنش او این بود که خود را به یک چهره اصلی رسانه ای بدل کند که همواره لباس هایی بی عیب و نقص از کارل لاگرفلد را پوشیده است.

کاترین دونوی 80 ساله، بانوی بزرگ سینمای فرانسه، نقش برنادت را در این طنز سیاسی درخشان به عنوان زنی که واقعاً به خود می آید، بازی کرده است.

در این فیلم بازیگر و فیلمنامه نویس فرانسوی میشل وولرنو برنده 2 جایزه مولیر، در نقش ژاک شیراک جلوی دوربین رفته است.

خریدار آمریکایی این فیلم سبک داستان گویی منحصربه فرد لیا دومناخ و دیدگاه هنری همراه با توانایی کاترین دونو در تجسم شخصیت هایی از همه نوع را در فیلم «همسر رییس جمهوری» ستوده است.

این فیلم در سینماهای فرانسه توسط برادران وارنر اکران شد.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فیلم جدید کاترین دونو در آمریکا اکران می شود/ایفای نقش همسر شیراک" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فیلم جدید کاترین دونو در آمریکا اکران می شود/ایفای نقش همسر شیراک"، کلیک کنید.