طوفان در بنگلادش و هند جان 16 نفر را گرفت

طوفان در بنگلادش و هند جان 16 نفر را گرفت

آفتاب نیوز :

این منطقه تحت تاثیر تندبادهای شدید با سرعت 110 کیلومتر در ساعت، باران های سیل آسا و موج های جزر و مدی قرار گرفت که باعث جاری شدن سیل در مناطق کم ارتفاع شد.

با ورود طوفان «رِمال» به خشکی در عصر یکشنبه، نزدیک به یک میلیون نفر در مناطق مختلف تخلیه شدند.

به گفته مقامات محلی بنگلادش، تقریبا 8.4 میلیون نفر از جمله 3.6 میلیون کودک در مسیر این طوفان زندگی می کردند.

طوفان روز یکشنبه از بندر مونگلا در بنگلادش و جزایر ساگار در بنگال غربی هند گذشت و روز بعد، از قدرت آن کاسته شد.

در هند یکی از مقامات ارشد دولت ایالت بنگال غربی، کشته شدن حداقل شش غیرنظامی از جمله سه نفر بر اثر برق گرفتگی را تایید کرده است.

طوفان در این ایالت هزاران خانه را ویران کرده، درختان را از ریشه درآورده و به خطوط برق آسیب رسانده است.

بادهای شدید همچنین سقف برخی از خانه های حلبی و کاهگلی را از بین برده و خانه های ساخته شده با گل به کلی از بین رفته اند.

در بنگلادش پیش از رسیدن طوفان، برق نزدیک به سه میلیون نفر برای جلوگیری از حوادث قطع شده بود و مقامات بنگال غربی به خبرگزاری رویترز گفته اند که حداقل 1200 تیر برق از بین رفته است.

از جمله مناطق آسیب دیده در بنگلادش، بازار کاکس در جنوب شرقی این کشور است که اردوگاه های نزدیک به یک میلیون آواره روهینگیا را در خود جای داده و به دلیل پناهگاه های موقت و ضعیفی که دارد در معرض خطر رانش زمین و سیل هستند.

به گزارش بی بی سی، بنگلادش یکی از آسیب پذیرترین کشورهای جهان در برابر تاثیرات تغییرات آب و هوایی است که از موج گرما تا سیل رنج می برد.

طوفان رِمال طی چند روز گذشته در سراسر خلیج بنگال در حال حرکت بود و همین به مقامات هر دو کشور اجازه داد تا برای رسیدن آن آماده شوند.

در کلکته، مرکز ایالت بنگال غربی هند بیش از 50 پرواز در روز یکشنبه لغو شد و پس از گذشتن طوفان، پروازها مجددا از سر گرفته شده است.

همچنین در ماه مه سال 2023 میلادی، قدرتمندترین طوفان منطقه در بیش از یک دهه گذشته به خلیج بنگال رسید و هزاران نفر را در بنگلادش و میانمار تحت تاثیر قرار داد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طوفان در بنگلادش و هند جان 16 نفر را گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طوفان در بنگلادش و هند جان 16 نفر را گرفت"، کلیک کنید.