ضریب مالیات بر ارزش افزوده 24 صنف کاهش یافت

ضریب مالیات بر ارزش افزوده 24 صنف کاهش یافت

به گزارش نکستونز، حمیدرضا رستگار رییس اتاق اصناف تهران درباره قاعده جدید حاکم بر بررسی پرون مالیاتی شماری از اصناف گفت: اعضای صنف آهن فروشان و 23 صنف مشابه این صنف با این هدف که پرونده های مالیات بر ارزش افزوده شان بسته نشود و رسیدگی شود هر سال ذیل قانون بودجه با افزودن یک تبصره ضریب کاهشی دریافت می کردند و اگر آهن فروشی نمی توانست اسناد و مدارک ارایه دهد با استناد به اعتبار خرید براساس قانون سازمان امور مالیاتی اصالت خود را تایید می کرد.

ایلنا در خبری نوشت:وی افزود: تا سال 1399 این رویه برقرار بود و پرونده های مفتوح آهن فروشان و صنوف دیگر از این طریق رسیدگی و مختومه می شد و این راهکار در واقع کمکی به مودی مالیاتی بود.

رستگار ادامه داد: اما این قانون از سال 1399 ذیل بودجه مصوب نشد تا اینکه در سال گذشته سازمان امور مالیاتی اعلام کرد با توجه به مشکلاتی که برای برخی از مودیان از جمله صنف آهن فروش در بررسی پرونده های مالیاتی به وجود آمده دستورالعمل این ضریب کاهشی مصوب و اعمال شود که این کار انجام شد اما ضریب کاهشی مستقیم ذیل بودجه اعلام نشد.

رییس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران اظهار کرد: مجلس به سازمان امور مالیاتی این اختیار را داده که پرونده های مفتوح را تا سال 1402 رسیدگی و بررسی کند و شورای نگهبان هم این امر را تایید کرده است و قرار است این اتفاق بیفتد اما ضریب کاهشی همچون گذشته اعمال نشده و این کار قرار است با دستورالعمل جدید اجرا شود.

وی گفت: بخش نامه مربوط به این دستورالعمل به اتاق اصناف ارایه خواهد شد و پس از آن به اتحادیه آهن فروشان و 23 اتحادیه دیگر ابلاغ خواهد شد.

رستگار تاکید کرد: با دستورالعمل جدید تمام پرونده های مالیات بر ارزش افزوده این اصناف تا سال 1402 مختومه خواهد شد.

217

233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ضریب مالیات بر ارزش افزوده 24 صنف کاهش یافت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ضریب مالیات بر ارزش افزوده 24 صنف کاهش یافت"، کلیک کنید.