شیکاگو از شرکت های بزرگ نفتی شکایت کرد

شیکاگو از شرکت های بزرگ نفتی شکایت کرد

شهر شیکاگو علیه پنج شرکت بزرگ نفت و گاز شکایت کرده و مدعی شده است این شرکت ها درباره نفت، گاز و مشتقات آنها و تاثیرشان بر تغییرات اقلیمی، دروغ گفته اند.

به گزارش نکستونز، روزنامه شیکاگو سان تایمز گزارش کرد در این شکایت که روز سه شنبه در دادگاه منطقه کوک تنظیم شد، ادعا شده، عوامل مخرب تغییرات اقلیمی، به شهر شیکاگو و شهروندان آن آسیب می رسانند و از شرکت های بریتیش پترولیوم، شورون، کونوکو فیلیپس، اکسون موبیل و شل نام برده است.

شیکاگو، اولین شهری نیست که از شرکت های بزرگ نفتی شکایت می کند. کالیفرنیا و نیویورک در سپتامبر گذشته، شکایت کرده و مدعی شدند دروغ های شرکت های بزرگ نفتی، پوشش متعاقب و آسیب های ناشی از آن، میلیاردها دلار هزینه برای مالیات دهندگان در پیامدهای منفی بهداشتی و زیست محیطی داشته است. شیکاگو در مسیری است که قبلا هموار شده است.

شیکاگو ممکن است به دنبال جبران خسارات ناشی از تغییرات اقلیمی باشد، اما برای میزان پولی که درخواست دارد، رقمی اعلام نکرده است. احتمالا این مبلغ شامل بودجه زیرساخت های مورد نیاز برای انطباق با تغییرات اقلیمی و  واقعیت های فعلی و آینده آب و هوایی خواهد بود.

در این شکایت آمده است: شرکت های بزرگ نفتی برای بی اعتبار کردن علم تشریح کننده تغییرات آب و هوایی، تلاش کرده و به این موضوع اشاره کرده که سال گذشته، گرم ترین سال زمین بوده است.

در بخشی از این دادخواست 185 صفحه ای آمده است: شرکت های بزرگ نفتی، به تامین مالی، طرح ریزی، برنامه ریزی و اجرا یک کمپین وسیع و مستمر انکار و انتشار اطلاعات نادرست در خصوص وجود تغییرات آب و هوایی و نقش محصولات این شرکت ها در آن، مبادرت کرده است.

این شکایت، پس از شکایت شرکت های بزرگ نفتی علیه دولت فدرال بر سر برنامه های اجاره دولت بایدن برای خلیج مکزیک، مطرح شده است.

رایان مایرز، مشاور عمومی موسسه امریکن پترولیوم که اولین شکایت را تنظیم کرد، هفته گذشته گفت: تقاضا برای انرژی مقرون به صرفه و مطمین، رو به افزایش است. با این حال، دولت بایدن از هر ابزاری که در اختیار دارد برای محدود کردن دسترسی به منابع عظیم انرژی در آب های فدرال استفاده کرده است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، در شکایت کالیفرنیا که اواخر سال میلادی گذشته تنظیم شد، از همان پنج شرکت بزرگ نفتی و همچنین گروه تجاری موسسه امریکن پترولیوم به اتهام فریب دادن مردم درباره خطرات سوخت های فسیلی، آسیب رساندن به جوامع و محیط زیست نام برده بود و شبیه شکایتی است که شهر شیکاگو تنظیم کرده است.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شیکاگو از شرکت های بزرگ نفتی شکایت کرد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شیکاگو از شرکت های بزرگ نفتی شکایت کرد"، کلیک کنید.