شرط ادامه حضور امیر سرخوش در انجمن حرفه ای های اسنوکر جهان

شرط ادامه حضور امیر سرخوش در انجمن حرفه ای های اسنوکر جهان

به گزارش خبرنگار نکستونز، امیر سرخوش در رقابتی 10 ساعته که در فینال مسابقات کیوتو که به میزبانی سارایوو برگزار شد، مقابل «لولیان بویکو» از اوکراین پیروز شد و به عنوان دومین نماینده ایران جواز حضور در انجمن حرفه ای های اسنوکر جهان را به دست آورد.

کامران شهلا سرمربی تیم ملی اسنوکر در گفت و گو با خبرنگار نکستونز در مورد این موفقیت توضیح داد و گفت: راهیابی سرخوش به انجمن حرفه ای های اسنوکر جهان به واسطه حضور در مرحله مقدماتی و نهایی رقابت های کیو تو به دست آمد.

وی با یادآوری اینکه مرحلقه مقدماتی این رقابت ها چندماه پیش در امارات برگزار شد، ادامه داد: در جریان آن مسابقات که ویِژه کشورهای خاورمیانه بود، سرخوش سه رقابت برگزار کرد و موفق شد به عنوان نفر اول به مرحله نهایی کیوتو راه یابد. این مرحله با حضور 24 نفر در سه جدول هشت نفره برگزار شد. امیر سرخوش در جدول خود اول شد و اینگونه برای مدت دو سال مجوز حضور در انجمن حرفه ای های اسنوکر جهان را به دست آورد.

سرمربی تیم ملی اسنوکر با یادآوری اینکه سرخوش با رنکینگ صفر وارد انجمن حرفه ای های اسنوکر جهان شده است، در پاسخ به این پرسش که «در چه صورت سرخوش بعد از دو سال می تواند حضور در این انجمن را تمدید کند؟»، تصریح کرد: 128 نفر در انجمن حرفه ای های اسنوکر جهان حضور دارند. در صورتیکه سرخوش بتواند در جمع 64 نفر اول این انجمن باشد، حضورش بعد از دو سال ادامه پیدا می کند.

وی خاطرنشان کرد: اعضای انجمن حرفه ای های اسنوکر جهان ماهیانه در رقابت های معتبری که معمولا به میزبانی آلمان، انگلیس و چین برگزار می شود، شرکت می کنند. اخیرا هم عربستان برگزارکننده این رقابت ها بود. پیروزی در هر دیدار این رقابت ها برای شرکت کنندگان امتیاز دارد. حسین وفایی که حدود 5 سال است عضو انجمن حرفه ای های اسنوکر جهان می باشد، به واسطه همین پیروزی ها به رنکینگ 15 هم رسید و الان هم رنکینگ 20 را دارد.

شهلا تاکید کرد: سرخوش از اسنوکربازهای مستعد و پرتلاش ایران است که با پشتکار زیاد خود را به این مرحله رسانده است. حضور در انجمن حرفه ای های اسنوکر جهان اتفاق بزرگی است که هر اسنوکربازی نمی تواند آن را برای خود و کشورش رقم بزند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شرط ادامه حضور امیر سرخوش در انجمن حرفه ای های اسنوکر جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شرط ادامه حضور امیر سرخوش در انجمن حرفه ای های اسنوکر جهان"، کلیک کنید.