سیل و جریان گدازه سرد در اندونزی 14 قربانی گرفت

به گفته مقامات امدادیِ اندونزی در پی وقوع سیل ناگهانی و جاری شدن گدازه های سرد ناشی از آتشفشانی در این کشور، دست کم 14 نفر از جمله چند کودک کشته و بسیاری مفقود شده اند.

به گزارش نکستونز، روز گذشته (شنبه) بارندگی های شدید در استان «سوماترای غربی» اندونزی منجر به جاری شدن سیلاب و گدازه های سرد از یک کوه آتشفشانی شد.

گدازه سرد که به نام «لاهار» نیز شناخته می شود، مواد آتشفشانی مانند خاکستر، ماسه و سنگریزه است که توسط باران از دامنه های آتشفشان به پایین منتقل می شود.

مقامات محلی تا صبح امروز (یکشنبه) تاکنون مرگ 14 نفر را در این حادثه تایید کرده اند.

عکس ها و ویدیوهای منتشر شده در شبکه های اجتماعی سنگ های بزرگ و گل و لای غلیظی را نشان می دهد که خیابان های سوماترای غربی را پوشانده است.

این فاجعه تنها دو ماه پس از وقوع سیل مرگبار دیگری در همین جزیره رخ می دهد.

نیروهای امدادی در تلاش برای پیدا کردن قربانیان مفقود شده و انتقال مردم به پناهگاه ها هستند.

به گزارش الجزیره، اندونزی در فصل بارندگی ها مستعد رانش زمین و سیل است.

در همین حال هفته گذشته نیز 15 نفر در استان «سولاوسی جنوبی» اندونزی پس از رانش زمین و سیل که خانه ها را تخریب کرد و به جاده ها آسیب رساند، کشته شدند.

پایان خبر نکستونز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سیل و جریان گدازه سرد در اندونزی 14 قربانی گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سیل و جریان گدازه سرد در اندونزی 14 قربانی گرفت"، کلیک کنید.